С късни голове Наполи съкруши Дженоа

Отборът на Наполи се върна на пътя на победата, след като днес воденият от Валтер Мацари състав спечели с 4:2 гостуването си на Дженоа на "Стадио Луиджи Ферарис".

Сблъсъкът в Генуа премина през всякакви обрати, като на два пъти домакините от Дженоа повеждаха в резултата. Гол на Марек Хамшик в последните минути обаче донесе три точки на "адзурите", които си осигуриха оставане на третата позиция в Серия А. Едно попадение секунди преди края добави и Лоренцо Инсине.

По този начин Наполи прекъсна и негативната серия от два поредни мача без записан успех, след като "адзурите" не успяха да победят Аталанта и Торино в последните си двубои. Дженоа пък записа седмо поражение от 12 изиграни мача, като "грифоните" остават в зоната на изпадащите на италианския елит.

През първата част на "Луиджи Ферарис" падна само един гол, който бе за домакините. В 23' Чиро Имобиле изведе "грифоните" напред, давайки им крехък аванс преди почивката.

Истински интересно стана през вторите 45 минути, когато головете започнаха да валят в двете врати.

В 54' Джандоменико Место изравни за неаполитанците, но само две минути по-късно Дженоа отново поведе, благодарение на точния изстрел на Бертолачи.

Развръзката настъпи в последните 11 минути, когато Наполи нанесе решаващ двоен удар над своя домакин. Първо Кавани изравни след асистенция на Хамшик в 79', а в 90' словашкият национал изведе своя тим до крайния успех, оползотворявайки подаване на Место. В добавеното време един гол добави и Лоренцо Инсине, който оформи крайното 2:4.

Така Наполи продължава да заема трета позиция с актив от 26 точки - с 5 по-малко от лидера Ювентус и с 1 по-малко от Интер, който обаче е и с мач по-малко.