Отново Джеко измъкна шампионите срещу Тотнъм (ВИДЕО И СНИМКИ)

Шампионът на Англия Манчестър Сити изкова драматичен успех с 2:1 над гостуващия Тотнъм в среща от 11-ия кръг на Висшата лига.

Серхио Агуеро и късен гол на Един Джеко донесоха успеха на "гражданите", докато точен за Тотнъм бе Стивън Коулкър, отбелязал след неубедителна намеса на Джо Харт.

По този начин Сити запази дистанция от 2 точки зад лидера Манчестър Юнайтед, събирайки актив от 25 пункта. Две точки по-малко има третият Челси, който може да се върне на второто място, ако по-късно днес спечели дербито с Ливърпул. Тотнъм остава на 6-а позиция със 17 точки, записвайки второ поредно поражение след загубата от Уигън на "Уайт Харт Лейн".

Мениджърът на домакините Роберто Манчини остави Марио Балотели извън групата на своя тим, като в атаката на шампионите стартираха Карлос Тевес и Серхио Агуеро. В състава на "гражданите" се завърна испанският национал Давид Силва, като в по-предни позиции на фланга стартира левият бранител Александър Коларов. Яя Туре и Гарет Бари оформиха двойка в средата на терена.

Тогоанският таран Емануел Адебайор оглави атаката на Тотнъм срещу своя бивш клуб, като африканецът бе активно подпомаган от Гарет Бейл, Аарън Ленън и Клинт Демпси. Том Хъдълстоун и Сандро стартираха на позициите на вътрешни полузащитници. Джърмейн Дефоу остана на резервната скамейка.

Домакините от Сити стартираха сблъсъка по-активно, но чистите шансове за гол пред Брад Фридъл липсваха. В 15' възможност се откри пред Серхио Агуеро, но Кайл Уолкър с решаващ шпагат елиминира опасността.

Трибуните на "Итихад" притихнаха шест минути по-късно, когато не и без помощта на Джо Харт, гостите от Лондон откриха резултата. "Шпорите" изпълниха статично положение пред вратата на Сити, а Стивън Коулкър отигра топката с глава. Кълбото бе насочено право в тялото на Джо Харт, но английският национал допусна една от редките си грешки, допускайки топката да влети в мрежата - 0:1.

Тотнъм открива резултата след грубата грешка на Джо Харт

Футболистите на Роберто Манчини се хвърлиха в атаки, като в 24' останаха съмнения за неотсъдена дузпа в полза на Манчестър Сити. Агуеро се опита да преодолее Уилям Гала, като французинът игра с ръка. Съдийски сигнал за наказателен удар обаче не последва. Малко след това Тотнъм можеше и да удвои резултата, но Том Хъдълстоун не успя да завърши добра комбинация с Адебайор.

Три минути преди почивката шампионите изтърваха брилянтен шанс за изравнително попадение. Яя Туре насочи топката наляво, където се намираше Давид Силва, който от своя страна прати кълбото към Карлос Тевес. Бившият капитан на тима обаче не успя да отправи добър завършващ удар, позволявайки на Фридъл да отрази.

На почивката двамата мениджъри не извършиха промени в своите стартови състави, а в 55' сериозен пропуск направи и Серхио Агуеро. Кун се измъкна от засадата и получи чудесен шанс да изравни, но аржентинецът не успя да установи контрол над топката. Две минути по-късно Роберто Манчини погледна за първи път към своята резервна скамейка, гласувайки доверие на Дъглас Майкон вместо Матия Настасич.

В 65' Манчини въздъхна с облекчение, след като неговият отбор възстанови равенството, вече насочвайки поглед и към трите точки. Шампионите предприеха бърза контраатака в половината на Тотнъм, като макар и донякъде неволно, Яя Туре успя да асистира на Серхио Агуеро. Аржентинецът от своя страна показа класа в наказателното поле и финтира бранител на "шпорите", преди технично да преодолее Брад Фридъл с левия крак - 1:1.

Серхио Агуеро бележи за 1:1, пращайки топката покрай плонжиралия Брад Фридъл

Вече достигнал до равенството, отборът на Манчестър Сити започна да преследва и пълния комплект от точки. В 72' Карлос Тевес преодоля бранител на Тотнъм и стреля, но извън очертанията на вратата. Секунди по-късно аржентинецът напусна игра, отстъпвайки мястото си на Един Джеко.

Макар и опитвайки се да неутрализира настъплението на домакините, отборът на Тотнъм също показа, че има зъби. В 74' "шпорите" можеха отново да излязат напред в резултата, но този път Джо Харт бе стабилен под рамката на вратата. Гарет Бейл отне една топка от Яя Туре и намери начин да стреля, но английският национал отрази.

Постепенно сблъсъкът на "Итихад" навлезе в последните си десет минути, като и двата тима очакваха възможности за решаващ втори удар. Такъв се откри и през резервата Един Джеко, който в 79' можеше отново да се превърне в герой за шампионите. Босненецът изпревари Майкъл Доусън и отигра с глава, но неточно.

Минутки по-късно близо до втори гол бе и Давид Силва, но испанецът също нямаше късмет. Техничарят се измъкна от Доусън и стреля ниско, но също в аут. Шампионите продължиха да стигат до шансове за гол, които обаче опропастяваха. В 84' Един Джеко демонстрира качества на подавач и намери Серхио Агуеро, но този път аржентинецът не съумя да преодолее Брад Фридъл, който спаси мрежата си.

Усилията на "гражданите" все пак дадоха резултат в 88', когато "златната резерва" на Роберто Манчини Един Джеко отново блесна с решителен гол за своя тим. Босненецът комбинира с Давид Силва, който от своя страна по брилянтен начин го изведе зад защитата на Тотнъм. Джеко намери топката с левия крак и я прати под напречната греда, матирайки Брад Фридъл за 2:1.

szólj hozzá: Manchester City vs Tottenham 0:1 Caulker

szólj hozzá: Manchester City vs Tottenham 1:1 Aguero

szólj hozzá: Manchester City vs Tottenham 2:1 Dzeko