Три точки за Юве в дебюта на Освалдо

Шампионът и лидер в Серия А Ювентус се откъсна на 12 точки пред втория Рома, след като днес "бианконерите" подчиниха с 3:1 гостуващия Киево в среща от 24-ия кръг на Калчото.

По този начин Юве събра актив от 63 точки, докато вторият Рома има 51. Трябва обаче да се отбележи, че "вълците" са с цели два мача по-малко от "старата госпожа". По-късно тази вечер Рома приема Сампдория на "Олимпико", като отборът на Руди Гарсия има да изиграе и отложения си двубой с Парма. Киево остава в зоната на изпадащите с едва 18 точки.

Официален дебют за Ювентус пък записа привлеченият от Саутхемптън Пабло Даниел Освалдо. Италианският национал се появи в игра след почивката, но не успя да се разпише.

Попаденията за Ювентус бяха дело на Квадво Асамоа, Клаудио Маркизио и Фернандо Йоренте, докато за "летящите магаренца" се разписа също футболист на Юве - Мартин Касерес, който си вкара автогол в началото на втората част.

Антонио Конте остави Карлос Тевес и Пол Погба на резервната скамейка, а Себастиян Джовинко и Фернандо Йоренте стартираха в атака за Ювентус. Андреа Пирло, Клаудио Маркизио и Артуро Видал започнаха в средната линия, докато дебютантът Пабло Даниел Освалдо влезе в игра двадесет минути преди края. Карлос Тевес и Симоне Падоин също се появиха на терена, докато Пол Погба така и не влезе в игра.

Само 17 минути бяха нужни на домакините, за да бъде открит резултатът на "Ювентус Стейдиъм". Квадво Асамоа изпробва мерника си от дъгата на наказателното поле, а топката се оказа неспасяема за вратаря Агаци - 1:0.

Само дванадесет минути по-късно резултатът вече бе удвоен в полза на Юве. Агаци не се намеси добре след изпълнение на Андреа Пирло от статично положение, а Клаудио Маркизио бе на точното място, за да чукне кълбото в мрежата - 2:0.

През втората част двата тима си размениха по един гол, а Ювентус не допусна каквито и да е изненади.

В 51' "летящите магаренца" се върнаха в мача, намалявайки пасива си на само един гол. Мартин Касерес се обърка тотално при опита си да изчисти една топка в наказателното поле на Юве, вкарвайки я по куриозен начин в собствената си мрежа за 2:1.

Нервите на Антонио Конте обаче бяха успокоени само седем минути по-късно, когато Фернандо Йоренте отбеляза трети гол на успокоението. Испанският таран засече с глава центриране на Андреа Пирло от корнер и лесно отбеляза за крайното 3:1 в двубоя.