Наполи няма спирачки, този път отнесе Сасуоло

Наполи продължи великолепната си победна серия в Италия, след като без особени трудности се наложи с 2:0 в гостуването си на последния в класирането Сасуоло в мач от неделната програма на 24-ия кръг в Серия А.

Блерим Джемайли с изстрел от границата на наказателното поле имаше шанса да види как топката се октлонява от куп играчи и след рикошет се оплита в мрежата на Джанлука Пеголо – 0:1 в 37-ата минута.

Италианският национал Лоренцо Инзине внесе повече комфорт в редиците на Наполи в 56-ата минута с отбелязването на второ попадение, с което интригата в мача бе елиминирана. В последните десетина минути на срещата двамата голмайстори изпуснаха чисти положения, за да се разпишат поне по още веднъж.

Горан Пандев изведе Инзине на стрелкова позиция сам срещу Пеголо, но изстрелът на национала мина на сантиметри от гредата. В 88-ата минута пък Джемайли пробва да счупи напречната греда с мощен шут, а в добавеното време Дрийс Мертенс с фамозен пробив между трима можеше да отбележи гола на сезона, но Пеголо с невероятен рефлекс опази мрежата си.

Така Наполи се доближи само на точка от Рома на второто място, след като събра 50, но „вълците“ имат цели два мача по-малко от възпитаниците на Рафаел Бенитес, които ги елиминираха от полуфиналите в турнира за Купата на Италия по-рано тази седмица.

Рома приема Сампдория от 21:45 часа днес на „Олимпико“, като през април ще изиграе отложеното си гостуване на Парма. Сасуоло остава на последното 20-то място със 17 точки, като бе изместен от Катания, която по-рано днес поднесе изненадата, побеждавайки Лацио с 3:1 в Сицилия.

Така Наполи приключва една доста успешна седмица, след като срази Милан с 3:1 в предишния кръг на Серия А, а след това елиминира Рома с категоричното 3:0 на „Сан Паоло“, за да се класира на финала за Купата на Италия, където ще срещне Фиорентина.

Бившият дългогодишен капитан на Наполи Паоло Канаваро изживя емоционален момент, тъй като се изправи срещу някогашните си съотборници, този път с екипа на Сасуоло. Новакът пък стана първият отбор от последните 9, който като домакин не можа да разпечата вратата на Наполи.