Евертън също напред за ФА Къп

Отборът на Евертън също се класира за 1/4-финалите на ФА Къп, след като днес "карамелите" постигнаха домакински успех с 3:1 над състава на Суонси.

Така воденият от Роберто Мартинес тим стана четвъртият до този момент, успял да си осигури място сред най-добрите осем в турнира. Това вече сториха Съндърланд, Уигън и Манчестър Сити, докато двубоят между Шефийлд Уендсдей и Чарлтън бе отложен.

Мачът на "Гудисън Парк" стартира изключително интригуващо, като още в първия четвърт час двата тима си размениха по един гол.

Дебютантът в състава на Евертън Ласина Траоре откри след само пет минути игра, бележейки първото си попадение за домакините. Привлеченият от Анжи нападател се разписа атрактивно с пета, пленявайки феновете на "сините" от самото начало.

Радостта на Евертън обаче трая кратко, защото още в 16' "лебедите" възстановиха равенството. Джонатан де Гузман оползотвори асистенция на Нийл Тейлър и отбеляза за 1:1.

Това обаче бе всичко от страна на Суонси в днешния сблъсък. В 65' Стивън Нейсмит отново изведе Евертън напред след кошмарна грешка на голмайстора за гостите Нийл Тейлър.

В 72' "карамелите" решиха почти всичко в спора, вкарвайки и трето попадение. Лейтън Бейнс бе безпогрешен от дузпа, което и означаваше 3:1 в полза на Евертън.