Тотнъм стартира с драматична победа над Уест Хям

Тотнъм започна сезона с драматична победа с 1:0 като гост на Уест Хям.

Единственото попадение за "шпорите" отбеляза младия Ерик Дайър в третата минута на добавеното време и донесе трите точки на тима на Маурисио Почетино.

Двата тима завършиха мача с по 10 души, след като още в 29-а минута Кайл Ноутън бе изгонен с директен червен картон, а "чуковете" получиха правото да изпълнят дузпа. Марк Ноубъл обаче не успя да реализира.

В 63-а минута численото равенство бе възстановено, след като в 63-а минута Джеймс Колинс от състава на Уест Хям бе изгонен за втори жълт картон.

В първите минути на срещата на "Болейн Граунд" не се случи нищо интересно. Напрежението се повиши, когато Кайл Ноутън събори Кевин Нолан в наказателното поле в 29-а минута и Крис Фой посочи бялата точка и изгони Ноутън. Марк Ноубъл обаче не успя да намери очертанията на вратата и да реализаира.

До края на полувремето домакините имаха повече шансове за гол, но не се възползваха.

С човек повече и след подновяването на играта Уест Хям действаше по-уверено. В 63-а минута Колинс фаулира Емануел Адебайор и бе изгонен. Това позволи на Тотнъм да придобие по-голяма увереност.

До края на двубоя и двата тима имаха своите шансове, но щастието се усмихна на гостите. в 93-а минута дебютантът Ерик Дайър се разписа след пас на Хари Кейн и донесе успеха на своя тим.

В останалите двубои от 17 часа в Англия Лестър и Евертън направиха 2:2, К.П.Р загуби като домакин от Хъл Сити с 0:1, Стоук Сити изгуби у дома от Астън Вила с 0:1, а Уест Бромич и Съндърланд завършиха при равенство 2:2.