Новак попречи на Евертън да тръгне с победа

Един от представителите на Англия в Лига Европа Евертън започна с равенство 2:2 като гост на новака Лестър новия сезон във Висшата лига. Гостите от Ливърпул имат основания да съжаляват за пропуснатия успех, защото на два пъти повеждаха в резултата, а и допуснаха изравнително попадение четири минути преди края на редовното време.

Както е известно, Евертън игра без контузения английски национал Рос Баркли, който ще отсъства от игра близо два месеца заради увредена вътрешна връзка на коляното.

Ейдън МакГийди изведе „карамелите“ напред в резултата в 20-ата минута с техничен изстрел в горния ляв ъгъл от границата на наказателното поле. Грешка в защитата на гостите при отбрана на корнер обаче позволи на рекордната покупка на Лестър Леонардо Улоа да възстанови равенството само 120 секунди по-късно.

Улоа бе привлечен това лято за 8 милиона паунда от състава на Брайтън енд Хоув Албиън и се отличи с гол в дебюта си в английския елит. Стивън Нейсмит се възползва от подаване на Стивън Пиенаар в самия край на първото полувреме и отново даде аванс на Евертън.

В 86-ата минута обаче домакинският натиск на Лестър даде позитивно отражение на резултата и Крис Ууд успя да донесе точка на тима си при завръщането му във Висшата лига – 2:2.

В друг двубой от съботната програма друг новак – Куинс Парк Рейнджърс – започна с домакинска загуба шампионата, след като отстъпи с 0:1 на Хъл Сити, като попадението за „тигрите“ реализира Честър.