ПСЖ укроти Бастия, но Златан се контузи

снимка: psg.fr

Френският шампион Пари Сен Жермен постигна първата си победа през новия сезон в Лига 1, след като срази с 2:0 като домакин Бастия. Въпреки успеха, феновете на столичния клуб останаха притеснени за състоянието на суперзвездата Златан Ибрахимович, който напусна принудително терена още в 14-ата минута, заменен от Езикиел Лавеци.

Липсата на шведския топ реализатор не се отрази негативно на представянето на ПСЖ, независимо, че именно срещу Бастия през миналата кампания Ибрахимович с пета по магически начин отбеляза попадението, отличено за гол на сезона.

Бразилецът Лукас Моура откри резултата в 26-ата минута след подаване на Грегори ван дер Вийл и внесе спокойствие в редиците на домакините, които не изпуснаха инициативата от първия до последния съдийски сигнал.

Второто попадение в срещата падна в 56-ата минута и бе дело на уругвайския нападател Единсон Кавани, който се възползва от пас на Марко Верати и откри головата си сметка за сезон 2014/15.

Така ПСЖ се изравни на върха във временното класиране в Лига 1 с Лил, като и двата тима имат по 4 точки, след като започнаха с разочароващи равенства новия шампионат. Въпреки че вкара два гола в мрежата на Реймс преди седмица, Златан Ибрахимович изпусна дузпа в началото на мача при резултат 1:0 за шампионите, а по-късно не можа да вкара на празна врата.

На пръв поглед контузията на шведа бе в гърба, като тепърва предстои да стане ясно каква точно е травмата му. Най-скъпият защитник в света Давид Луис направи успешен дебют с екипа на ПСЖ, като нямаше много напрегнати моменти в своята зона на ариегарда, а в същото време активно участваше в изнасянето на топката и организацията на атаките.