Тотнъм спря черната си серия в Англия

Лондонският Тотнъм прекрати серията си от 4 мача без победа, след като днес Маурисио Почетино надви с 1:0 бившия си тим Саутхямптън в мач от 7-ия кръг на английската Висша лига.

Тотнъм заслужи победата си, след като цяло първо полувреме натискаше здраво своя съперник, но пропуски на Адебайор и Ериксен лишиха "шпорите" от ранен аванс в срещата.

Все пак победното попадение дойде през първата част, след като в 40' Адебадойр проби отляво на нападението и комбинира с Шадли. Той веднага намери свободния Ериксен, който от 20 метра стреля отлично и успя да отбележи - 1:0.

На сметката на Тотнъм ще остане и греда за Адебайор в края на първата част, а второто полувреме беше доминирано изцяло от Саутхямптън, но "светците" не успяха да накажат бившия си мениджър Маурисио Почетино.

Това беше победа №16 на Тотнъм над този съперник в елита на Англия, както и 50-а изобщо в историята на съперничеството.

С 3-те точки "шпорите" изпревариха Ливърпул и Арсенал за 6-ото място в класирането, докато Саутхямптън не успя да изпревари Манчестър Сити за второто място. Тотнъм е с актив от 11 точки, докато "светците" са с 13.