Дженоа и Лацио с драматични победи в Серия А

Лацио записа трета победа в шампионата на Италия, след като този следобед надигра трудно с 3:2 отбора на Сасуоло в мач от 6-ия кръг на Серия А.

Двубоят почна прекрасно за "орлите", които още в 9' се възползваха от отлична комбинация между Онази и Маури, като нападателят откри резултата. В 25' пък Филип Джорджевич успя да удвои.

Минута по-късно "Олимпико" притихна, след като Доменико Берарди беше точен за гостите, а Заза замалко да изравни резултата. Спокойствие на домакините обаче даде капитанът Кандрева, който с хубав удар в 35' направи 3:1.

В 49' Лацио остана с човек по-малко след червен картон на Лорик Кана, а Берарди от дузпа минута по-късно вдъхна надежда на гостуващия тим. Пелузо обаче 10 минути по-късно си изкара втори жълт картон, а с неговото изгонване се изправиха и шансовете за равенство.

Удинезе направи изненадващо равенство срещу Чезена у дома 1:1, след като Фернандес даде аванс на "бианконерите" половин час преди края, но Касчоне изравни от дузпа в добавеното време.

Дженоа пък се поздрави с драматичен успех над Парма с 1:2. Пероти откри за гостите в началото на второто полувреме, но Ронкалия си изпроси червен картон и остави своите с човек по-малко. Кода изравни в 65', но буквално в последните секунди на мача направилият дузина пропуски Матри се разписа и донесе победа на своите.

Сампдория пък продължи с добрата си форма и стигна до минимално 1:0 над Аталанта чрез гол на Габиадини в 35'