Тотнъм се спаси срещу Челси в края, но Бейл и компания остават извън топ 4 (ВИДЕО)

Челси изпусна да си подпечата визата за Шампионска лига тази вечер, но в същото време постави под въпрос мястото на Тотнъм в топ 4, като в отложен мач двата тима завършиха наравно 2:2 на "Стамфорд Бридж".

В 11' Оскар изведе своите напред, но Адебайор в 25' вкара красиво попадение за 1:1. Рамирес реализира за 2:1 преди края на първата част, но резервата Сигурдсон успя да вкара за 2:2 и остави живи надеждите на Тотнъм за влизане в топ 4.

Челси остава на 3-о място, като два кръга преди края има 69 точки и е с две пред Арсенал, както и 3 пред днешния си съперник. "Шпорите" обаче имат далеч по-тежка програма от своите съперници до края, като слабият край на първенството за поредна година може да коства мястото на тима в най-престижния европейски клубен турнир.

Борбата за Шампионска лига започна в полза на домакините, които установиха натиск, а голът не закъсня - в 11' Мата центрира от корнер, а защитата в бяло буквално заспа, оставяйки Кейхил и Оскар да комбинират с глава, а бразилецът вкара един от най-лесните си голове в кариерата.

Това дойде отрезвяващо на гостите, които започнаха да пресират своя съперник в търсене на изравнителен гол. В 15' Холтби успя да преодолее Рамирес и се нагласи за удар, който обаче не затрудни Чех.

Опитите на "шпорите" дадоха резултат в 25', когато Адебайор направи самостоятелна атака от собствената половина и стигна на 19 метра от вратата на домакините, когато си нагласи топката на десния крак и с великолепен ъгъл прати топката в горния ляв ъгъл на Чех - зашеметяващо попадение.

Изравнителният гол вдигна темпото на игра, като пред двата тима се откриха възможности за гол, но до края на полувремето единствено Челси се възползва от своите положения. В 39' Фернандо Торес даде страхотен пас през няколко защитника за Рамирес в наказателното поле, а без да спира бразилецът стреля диагонално и отбеляза - 2:1 на полувремето.

След почивката домакините продължиха да натискат в търсене на гол, но грешка в защитата едва не доведе до изравняване, но нападателите в бяло не се ориентираха добре и пропуснаха. Торес пък пробва удар отдалеч, но той бе твърде слаб, за да затрудни Лорис.

В 54' Луис отне в центъра, а Аспиликуета даде страхотен диагонален пас в наказателното поле към Азар. Белгиецът излъга защитник и остана сам срещу вратаря, но изстрелът му беше много разочароващ.

Тотнъм от своя страна се опитваше да натисне своя противник, но Челси съумяваше да се справи с еднотипните действия на Адебайор и компания, а положения пред Петър Чех липсваха. На терена се появиха Сигурдсон и Демпси, но и тяхното влизане не освежи достатъчно действията на гостите.

В 80' обаче една от смените на Вилаш-Боаш даде резултат - Есу-Екото пусна на Адебайор в наказателното поле, който овладя чудесно и намери непокрития Сигурдсон, който с диагонален удар прати топката в мрежата на Чех. Тогоанецът обаче беше зад линията на засадата и Челси протестираше с право. Минута по-късно пък Демпси остана сам срещу вратаря, но флагът за засада беше вдигнат - отново грешно решение на страничния рефер.

Гостите бяха по-добри до края на лондонското дерби, но въпреки опитите да се стигне до гол, Тотнъм така и не съумяваше. В 92' се стигна до нарушение пред наказателното поле, но Бейл не бе съобразителен и стреля слабо право в Чех. Това бе и последната опасност в двубоя.