Атлетико засили Селта към Сегунда

Атлетико Мадрид записа трудна победа тази вечер във Виго, след като надигра местния Селта с 1:3 в мач от 35-ия кръг на испанското първенство, доказвайки че все още не се е предал в желанието си да търси второто място в класирането през настоящата кампания.

Двубоят се разви под диктовката на гостите, въпреки че домакините успяха да затруднят своя противник с контраатаки, които обаче не донесоха нужния успех на възпитаниците на Абел Росино, които ще останат в зоната на изпадащите.

Първото полувреме не донесе кой знае какъв футбол на "Балайдос", като по-активният тим бе този на "дюшекчиите", но Фалкао на няколко пъти пропусна да порази целта. От своя страна домакините пропуснаха две страхотни положения чрез Кром-Дели и Фернандес.

Втората част започна ударно за Атлетико, като при изпълнение на корнер Миранда с глава отклони топката от близката греда в малкото наказателно поле, а Диего Коща реагира добре и също с глава насочи коженото кълбо в опразнената врата.

В 66' чудесна атака на гостите завърши с подаване на Коща към Хуанфран, който пое добре и с мощен удар от около 16 метра порази целта за втори път в срещата.

Двата отбора предложиха отлични последни 10 минути на срещата, като Фернандес след няколко пропуска най-накрая порази Куртоа, но вместо домакините да стигнат до равенството Фалкао донесе подпечата победа с гол 4 минути преди края - 1:3 за Атлетико.

Тимът от столицата обаче има тежка задача, като разликата с втория Реал е 5 точки, а и "кралския клуб" е с мач по-малко. Шампионите играят срещу Малага по-късно тази вечер. Селта пък остава в зоната на изпадащите като има 31точки и заема 19-а позиция - на 2 точки от Сарагоса и спасително място в елита, но и с мач повече.