Фиорентина мечтае за провал на Милан, почти изхвърли Сиена от елита (ВИДЕО)

Сиена почти сигурно се прости с шансовете си за спасение, след като тази вечер допусна минимална загуба от Фиорентина с 0:1 благодарение на гол на Родригес още през първото полувреме.

Така 2 кръга преди края Сиена остава на 19-о място и е с едва 30 точки, докато спасителното 17-о място е на 6 точки и принадлежи на Дженоа. Фиорентина пък запази някакви шансове за Шампионска лига, но разликата с третия в класирането е 4 точки и гостите в днешния мач трябва да разчитат на чудо.

Местните съперници нямаха нужда от допълнителна мотивация, за да покажат най-доброто от себе си, а от самото начало "виолетовите" показаха, че искат да стигнат до 3-то място. Йоветич можеше да открие във 2', но Пеголо спаси по страхотен начин воле на черногореца.

11 минути по-късно натискът на гостите доведе до прекрасна атака, в която Паскуал избяга от засадата и получи топката на добра позиция. Той напредна и центрира в тялото на Родригес, който успя да отбележи от метър разстояние. Домакините искаха да бъде отменен гола заради игра с ръка, но такава нямаше.

Борха Валеро имаше шанс да удвои резултата след нова добра атака, но Пеголо отново показа класа и изби. До края на полувремето пък Лорандо пропусна най-чистото положение за "виолетовите", пропускайки сам срещу вратаря - 0:1 за гостите.

Гостите продължиха да са по-добрият отбор и след почивката, но с влизането на двубоя в заключителните 30 минути домакините се хвърлиха в атаки, за да търсят нещо повече от почетна загуба. Така в 70' Росина имаше страхотна възможност, но той нацели горната греда за съжаление на феновете по трибуните.

Лука Тони пък пропусна да реши всички в 82', когато и той уцели напречната греда, но в крайна сметка това не се оказа с решаващо значение, тъй като до края домакините не съумяха да изравнят и "виолетовите" запазиха шансовете си за Шампионска лига.

Atalanta 0-1 Juventus MATCH HIGHLIGHTSby foogoals