Тотнъм продължава да се мъчи в Англия

Тотнъм не успя да запише победа в трети пореден двубой, след като Норич успя да вземе точка от "Уайт Харт Лейн" в пореден мач от Премиър лийг.

Двата отбора завършиха при резултат 1:1, а "канарчетата" могат да съжаляват, че не грабнаха трите точки, след като бяха по-добрият отбор в Лондон. След като първото полувреме завърши без голове, новото попълнение Муса Дембеле даде преднина на "шпорите" в 69-ата минута, но в 85-ата Снодграс възстанови равенството. Малко след това Хъдълстоун получи червен картон, но Норич не се възползва от предимството си в последните минути.

По този начин Тотнъм има едва 2 точки след първите три двубоя, след като загуби от Нюкасъл в първия кръг, а след това стигна само до равен с Уест Бромич Албиън. "Канарчетата" също имат 2 точки.

Норич определено започна по-добре срещата и в 9-ата минута резултатът можеше да бъде открит. Снодграс центрира перфектно към Ръсел Мартин, който успя да насочи топката към вратата, но Фридъл успя със сетни усилия да избие в горната греда, а в крайна сметка топката беше изчистена. "Канарчетата" претендираха и за игра с ръка на играч на домакините, но реферът не отсъди дузпа.

"Шпорите" пък владееха повече топката, но до реална опасност пред вратата на Руди не се стигаше, а в 25-ата минута гостите отново бяха близо до гол. Хоусън пусна далечен пас към наказателното поле, но Вертонген и Фридъл не се разбраха и подариха топката на Брадли Джонсън. Без да се колебае той стреля, но ударът му мина над гредата - "Уайт Харт Лейн" отново изтръпна.

Последваха две опасности за Норич, като Гарет Бейл на два пъти беше близо до гола, но Руди се намеси блестящо в 30-ата и 31-ата минути и запази нулевото равенство. До края на полувремето пък Фридъл трябваше да показва безспорната си класа. След центриране отляво Снодграс засече топката с глава и я насочи към десния ъгъл, но американецът успя да спаси по феноменален начин, а Джаксън не успя да добави успешно - край на полувремето и 0:0.

Втората част започна добре за Тотнъм, като Есо-Екото подаде в наказателното поле, Дефоу не стигна до топката, но тя се озова на крака на Сигурдсон, който стреля от воле, но не затрудни особено Руди.

Няколко минути по-късно Холт можеше да реализира, след като Мартин центрира от воле към нападателя, но топката профуча над вратата след уадра с глава на Холт. В 63-ата минута пък отново Фридъл се намеси, след като защитниците пред него отново не се намесиха успешно, топката стигна до Пилкингтън, който стреля, но американецът отново показа страхотната си класа.

В 68-ата минута обаче дойде моментът на новото попълнение на Тотнъм Муса Дембеле. Той се появи в началото на полувремето като резерва и се нуждаеше от само 24 минути, за да демонстрира класата си. Дефоу подаде на белгиеца пред наказателното поле, той финтира защитник и с диагонален удар с левия крак препарира Джон Руди и откри резултата.

Тотнъм обаче не показа идея как да отбележи втори гол, а в 85-ата минута Норич най-накрая успя да реализира едно от многото си положения. След поредно неразбирателство в защитата на домакините Мартин подаде с глава към Холт, а той от своя страна пусна топката на точката за дузпа, където Снодграс с мощен удар в ъгъла на вратата изравни. Малко по-късно Хъдълстоун си изпроси червен картон, а в последните секунди Фридъл спаси своите за пореден път след мощен удар на Джонсън след контраатака - краен резултат 1:1 и Норич може да съжалява за изпусната победа.