Суонси продължава непобеден, УБА спря Евертън

Скромният тим на Суонси продължава с доброто си представяне в Англия и вече трети мач не записа поражение в Премиърлийг.

Този следобед на „Либърти Стейдиъм" "лебедите" стигна до 2:2 с гостуващия Съндърланд, като може да съжалява за изпуснатата победа, след като "черните котки" имаха само 2 точни удара, но в 71-ата минута Чико получи червен картон, което провали плановете на уелския тим.

Новото попълнение на Съндърланд Флетчър се възползва умело от грешка на Уилямсън и останал очи в очи с Ворм не сбърка и даде аванс на своя тим в 40-ата минута. Домакините обаче бързо успяха да изравнят, след като Дайър даде страхотен пас на Раутлидж, който безпроблемно преодоля вратаря на гостите и изравни.

Радостта на "лебедите" обаче траеше едва 5 минути, след като отново Флетчър се измъкна от засадата и в шестата минута на добавеното време преодоля за втори път Ворм - 1:2.

Все пак в 65-ата минута сензацията до момента в Англия Мичу се възползва от чудесен пас на Де Гузман и с глава преодоля безпроблемно Минуле за 2:2. Суонси можеше и да победи, но Чико си изкара директен червен картон, а Дайър изпусна чисто положение няколко минути преди края.

В друг интересен двубой от съботния ден в Англия Уест Бромич Албиън сложи край на добрата серия на Евертън от началото на сезона, побеждавайки с 2:0. "Карамелите" победиха Манчестър Юнайтед, след тях и Астън Вила, но днес не успяха да се справят с приятната изненада УБА.

Момчетата на Стийв Кларк постигнаха втора победа за сезона, и то срещу друг отбор от Ливърпул - Евертън (в първия кръг УБА победи с 3:0 Ливърпул). В 66-ата минута Питър Одемвинге центрира по перфектен начин в наказателното поле, където Шейн Лонг изпревари Силвен Дистен и засече топката във вратата на Тим Хауърд - 1:0.

В 82-ата минута пък всичко в срещата беше решено. При центриране от корнер Хауърд излезе неразчетено, но бе изпреварен от МакАули и защитникът с глава оформи крайното 2:0.