Мартин Йол: Бербатов беше единственото хубаво нещо днес

снимка: Guliver/Getty Images

Мениджърът на Фулъм Мартин Йол очаквано бе в лошо настроение след загубата с 0:3 при гостуването на Уест Хям, но сподели, че включването на Димитър Бербатов е било единственият позитивен факт от деня.

Българският нападател се появи в игра през второто полувреме, но не можа да помогне на съотборниците си да осъществят обрат. В последните минути на срещата Бербо изведе отлично Уго Родайега, който обаче не можа да вкара почетно попадение.

„За мен единственото хубаво нещо днес беше включването на Бербатов", коментира Йол. „Липсваха ми неговите класа и първо докосване. Преди мача с него се бяхме разбрали, че ще играе 20 минути, ако е необходимо или ще остане на пейката.

Но на полувремето му казах, че имаме нужда от него. Смятам, че се представи добре, защото включваше останалите играчи в мача и ги раздвижи. Надявам се, че когато Брайън Руис се завърне следващата седмица и с повече работа ще извлечем позитивен резултат от следващия мач.

Проблемът ни е, че имаме играчи със задължения към националните си отбори, така че те ще се върнат чак в четвъртък, но за следващия кръг се надявам да постигнем някакъв баланс.

През второто полувреме играхме по-добре, но почти се самоунищожихме, защото нямахме креативни играчи в халфовата линия. Това е притеснително и ще работим в това отношение в бъдеще.

Трябва да сме щастливи, защото имаме играчи като Бербатов, Младен Петрич и Уго Родайега."