Тотнъм победи Фулъм, но участието в Шампионска лига зависи от Челси

В мач от последния 38-и кръг на Висшата лига Тотнъм победи Фулъм с 2:0, но Арсенал успя да обърне У.Б.А до 2:3 и „шпорите" останаха на 4-о място, с точка по-малко от градския си съперник.

Засега то им дава право на участие в квалификациите на Шампионската лига, но ако Челси стане шампион в Европа, то Модрич, Бейл и компания няма да участват в най-комерсиалния европейски клубен турнир.

Тотнъм изобщо не се забави и се хвърли в атака от първата секунда. Още във втората минута Емануел Адебайор проби към наказателното от ляво, направи двойно подаване с Ван дер Ваарт, който изведе тогоанецът сам срещу вратаря, а той не сбърка и с хубав шут в далечния ъгъл откри резултата - 1:0.

Това поуспокои футболистите на Хари Реднап и те подходиха малко по внимателно към следващите минути, пазейки аванса си. Те отново получиха своя шанс да отбележат, след като Арън Ленън проби в наказателното поле, топката му бе отнета след чист шпагат, но тя попадна в Ливърмор. Той обаче от непосредствена близост не успя да вкара.

„Шпорите" успяваха да задържат добре атаките на Фулъм, а в 35-ата минута те направиха пореден пропуск. След контраатака на домакините Адебайор пусна пас към Ван дер Ваарт, който овладя и стреля много добре от около 14 метра, но топката мина на сантиметри от гредата.

Момчетата на Хари Реднап продължиха да играят много добре, а нов пропуск в самия край на полувремето направи Гарет Бейл, който направи един от типичните си пробиви през центъра и стреля силно, но Шварцер спаси.

През второто полувреме Сандро можеше да реализира за своите още в 52-ата минута, но той не успя да се възползва от феноменалния пробив и пас на Арън Ленън. В 60-ата минута тези пропуски на Тотнъм едва не костваха изравняване, след като Муса Дембеле стреля извън много силно, след като премина покрай Нелсен, но ударът му срещна гредата.

В 63-ата минута обаче всичко в мача беше решено. Защитата на Фулъм не можа да изчисти след центриране, а топката попадна в Ленън. Той стреля към вратата, а Дефоу беше на пътя на топката, засичайки я неспасяемо във вратата - 2:0 и „Уайт Харт Лейн" очакваше вече какво ще се случи с Арсенал.

Двубоят се доиграваше като единственото по-интересно беше пред вратата на Фридъл, като играчите на Фулъм пробваха няколко далечни удара, но без особен успех. В 70-ата минута обаче Арсенал отбеляза трети гол, пращайки отбора на Тотнъм на 4-о място. „Артилеристите" събраха 70 точки, докато лондонският им съперник има 69.

До края на двубоя не се случи нищо интересно и двата отбора приключиха при 2:0.