Ливърпул разочарова феновете си със загуба от Суонси

Отборът на Ливърпул завърши сезона със загуба, след като допусна поражение с 1:0 при гостуването си на Суонси в мач от последния 38-и кръг на английската Висша лига.

Срещата бе много равностойна, с положения и пред двете врати, но домакините от Суонзи изчакаха своя шанс и стигнаха до успеха с гол в последните минути.

Единственото попадение на "Либърти Стейдиъм" бе дело на Дани Грахам в 86-ата минута. Той се възползва от подаване на Анхел Ранхел и с безпощаден удар не остави шансове на вратаря на мърсисайдци Дони за крайното 1:0.

Този двубой бе без значение и за двата отбора, тъй като Суонси се намира в средата на таблицата, докато Ливърпул нямаше шанс да се бори за участие в Шампионската лига, а преди това вече бе спечелил квота за Лига Европа заради участието си във финала за ФА Къп.

След тази победа Суонси завърши сезона на 11-то място с актив от 47 точки, а Ливърпул приключва на незадоволителната за амбициите на клуба 8-а позиция с 52 пункта.