Тотнъм отпадна след зрелищно реми с Бенфика

Отборът на Бенфика намери място на четвъртфиналите в Лига Европа, след като завърши наравно - 2:2 в реванша с Тотнъм на своя "Естадио да Луж".

Така португалците, които играха финал през миналия сезон, ще защитават това си класиране, отстранявайки англичаните с общ резултат 5:3 след успеха си с 3:1 в първия двубой на "Уайт Харт Лейн" преди седмица.

Мачът имаше протоколен характер след резултата в Лондон и двамата наставници дадоха почивка на някои от титулярите си.

Домакините от Бенфика поведоха с попадение на Езекиел Гарай, който се разписа отблизо с глава в 34', но "шпорите" върнаха интригата с два бързи гола на Насер Шадли след почивката (78', 79').

Вместо обаче да отбележат трети гол във вратата на "орлите" и да доведат нещата до продължения, футболистите на Тотнъм допуснаха изравнителен гол.

Той падна в продължението на срещата, а точен бе Родриго Лима, който се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Сандро срещу самия него.

Така Бенфика се класира за четвъртфиналите и чака съперника си на четвъртфиналите, който ще стане след жребия утре.