Лион загуби в Пилзен, но продължава напред

Френският гранд Олимпик Лион също се класира за 1/4-финалите на Лига Европа, след като тази вечер "хлапетата" загубиха с 1:2 при визитата си на чешкия Виктория Пилзен.

Имайки предвид обаче успеха на французите с 4:1 на "Стад Жерлан" в Лион, днешното поражение на лионци не се оказа фатално за по-нататъшното им участие в надпреварата.

Още в края на първата част Лион до голяма степен реши всичко в двубоя, бележейки ценно попадение в чешката врата. В последните минути на полувремето Бафетимби Гомис вкара във вратата на Виктория и съвсем отказа домакините от преследване на сензацията.

През втората част чехите все пак играха за своята публика, успявайки да я зарадват с краен успех.

В 60' Даниел Колар изравни, а само две минути по-късно Станислав Текл оформи крайното 2:1 в полза на Виктория Пилзен.

Малко след това чехите бяха близо до връщане на интригата, но голмайсторът Текл не успя да отбележи отсъдена дузпа в полза на домакините.