Тотнъм не пожали Динамо и в реванша, Присо вкара на Суонси

Тотнъм се класира без проблем за групите на Лига Европа след като постигна успех над грузинския Динамо Тбилиси и на реванша от плейофния етап на надпреварата.

След като в Грузия "шпорите" се наложиха с 5:0, тази вечер на "Уйат Харт Лейн" те удариха своя противник с 3:0 и с общ резултат от 8:0 продължават напред.

На два пъти за домакините се разписа Джърмейн Дефоу, а едно попадение добави Люис Холтби.

Очаквано футболистите на Андре Вилаш-Боаш тотално доминираха над своя противник и резултатът 3:0 бе най-логичния завършек на показаното на терена.

Резълтатът откри Дефоу в 40-та минута. Той получи подаване от Холтби пред наказателното поле на Динамо, овладя топката, нахлу пеналта и преодоля вратаря на гостите Лориа.

В продължението на първата част нападателят се разписа за втори път. Гилфи Сигурдсон му осигури чудесно подаване и останал непокрит в наказателното поле Дефоу не се затрудни на направи резултата 2:0.

След почивката солидната преднина на домакините ги накара да свалят темпото, а резултатът от това бе само едно попадение във вратата на Динамо. В 69-та минута Том Каръл асистира на Люис Холтби и немският футболист със силен шут от над 25 метра отбеляза красиво попадение, с което оформи крайното 3:0.

Другият предтавител на Висшата лига на този етап в турнира - Суонси загуби гостуването си на Петролул Плоещ с 2:1, но въпреки това се класира за групите на Лига Европа, след като в първата среща разби румънския състав с 5:1.

Домакините откриха чрез бившият играч на ЦСКА Нджонго Присо в 73-та минута, но само 60 секунди по-късно Ролан Лама изравни. В 83-та минут Юнес отново изведе Петролул напред, а в края на двубоя Леон Бритън от състава на Суонси получи червен картон и британците доиграха срещата в намален състав.