Ивелин Попов наказа Фейенорд и класира Кубан за групите на Лига Европа (ВИДЕО)

Капитанът на българския национален отбор по футбол Ивелин Попов изигра изключително силен мач за своя Кубан Краснодар, който посгитна историческо класиране в групите на Лига Европа.

Попето бе в основата на успеха на своя тим с 2:1 над Фейенорд като гост в Холандия в плейофния мач реванш, отбелязвайки първото попадение.

Така след победата с 1:0 в първата среща, Кубан ще играе в груповата фаза на вторич по сила турнир още при своя дебют.

Двубоят обаче не започна добре за гостите, които в седмата минута вече губеха с 0:1. Груба грешка в защитата на Губан позволи на Грациано Пеле да отбележи за 1:0 и да изравни резултата от двата мача.

Преди това авторът на попадението пропусна и дузпа, отсъдена за нарушение на Козлов в наказателното поле на Рубин.

Ивелин Попов и неговите съотборници обаче не се стъписаха и изравниха след само 12 минути игра. При една атака на гостите Георги Бокур получи топката отляво, справи се със защитата на Фейенорд и нахлу в наказателното поле. Почти от аутлинията той подаде на Ивелин Попов и българинът отблизо направи 1:1.

Това изцяло промени ситуацията на терена, тък като домакините се нуждаеха от нови два гола. Вместо те да вкарат, в 50-минута до нов гол стигнаха руснаците. Балде намери Букур с хубав пас и той реализира за 2:1.

От тук насетне задачата за холандците стана почти непосилна. Въпреки това те опитаха да стигнат до обрат, но това не им се отдаде и в групите на Лига Европа ще играе Кубан.

За там вече се класира и Шериф Тираспол с Исмаил Иса в състава си, който тази вечер се отчете с асистенция при победата с 2:1 над Войводина.

Popov 1-1by Counterpoint1