Удинезе се прости с Лига Европа, тимовете от Севиля с гръмки победи

Удинезе отпадна от Лига Европа, след като не успя да победи чешкия Слован Либерец и в реванша от плейофите на турнира.

В първата среща в Италия Слован изненадващо надви фриуланите с 3:1 и сега момчетата на Франческо Гуидолин имаха тежката задача да се опитат да наваксат изоставането си с два чисти гола.

Това обаче не се случи. Домакините откриха резултата в 23-та минута чрез Деларж. Три минути преди края на първото полувреме Удинезе все пак изравни чрез Андреа Лазари.

През втората част обаче Перейра видя картона с червения цвят и в последните 20-тина минути от срещата гостите трябваше да играят с човек по-малко, което на практика означаваше край на надеждите им.

Фиорентина пък загуби у дома от Грасхипърс с 0:1, но след успеха с 2:1 преди седмица в Швейцария все пак намери място в груповата фаза на Лига Европа. Точен за гостите на "Артемио Франко" бе Бен Халифа в 41-та минута.

Андалусийските тимове Севиля и Бетис постигнаха най-убедителните победи в Лига Европа тази вечер.

Севиля надви с 5:0 Шльонск като гост и с общ резултат 9:1 безапелационно продължи напред. Голеадата за севилци започна в 22-та минута с попадение на Иван Ракитич. Последваха голове на Бака, Сампрейо, Диего Пероти и отново Бака, който в 87-та минута оформи крайния резултат.

Градския съперник Бетис също не остана по-назад и разпердушини чешкия Яблонец с 6:0. В първия двубой андалусийци спечелиха с 2:1, но тази вечер не оставиха съмнения за това кой е по-класният отбор.

Рубен Кастро постави началото на фиестата от голове още в 18-та минута, а Бенеш добави второ попадение в 28-та. През втората част се разписаха още Матия, Молина, Родригес и Шави Торес, което подпечата класирането на Бетис напред.