Торино изпусна билета за Европа

Торино изпусна златен шанс да се класира за Лига Европа още днес, след като отборът изпусна аванс от 1:0 с човек повече срещу Парма и трябваше да се задоволи с равенство 1:1 в предпоследен кръг от Серия А.

Домакините поведоха с гол на Имобиле, който записа 22 гол в първенството, но няма да има възможност да увеличи сметката си, след като си изкара червен картон в последните 10 минути на двубоя.

Лукарели обаче получи също червен картон, но в 61' и Торино игра с човек повече над 20 минути. Имобиле и компания обаче не се възползваха, а в 71' "дуковете" получиха право да изпълнят дузпа. Касано изпусна, но Биабиани успя да довкара топката и да остави Парма в борбата за Европа.

В момента Торино държи 6-ото място с актив от 56 точки - с точка пред Парма, две пред Милан и Верона и 3 пред Лацио. До края на първенството остава 1 кръг, а програмата може да видите ТУК

Първото полувреме беше много равностойно, като и двата отбора имаха своите шансове. Чезаре Бово и Глик можеха да отбележат за домакините, но изпуснаха отлични възможности след центрирания от корнер.

Пароло имаше два шанса пред себе си, като при едната дори беше на 3 метра от вратата, но така и не успя да порази Падели. В 37' отново халфът пробва рефлекса на вратаря, но Падели не трепна и спаси отличния удар на Пароло.

Полувремето можеше да приключи без голове, но в 41' Палета се опита да върне за Миранте, но пасът му беше много слаб. Така Имобиле успя да пресече и след това безпроблемно да отбележи на празна врата – 1:0 и Торино помирисваше класирането за Лига Европа.

Положението за гостите стана още по-лошо в началото на втората част, когато след меле на терена изгонен беше Лукарели. Играчите на Торино обаче се отпуснаха и бяха наказани в 71'.

Гостите получиха право да изпълнят дузпа, но Антонио Касано записа нов пропуск във важен момент (той пропусна дузпа и срещу Интер). Биабиани обаче реагира светкавично и отбеляза при добавката за 1:1.

Към края на мача звездата на домакините Имобиле си изпроси втори жълт картон в мача заради нелепа симулация, като беше изгонен от терена. До края на мача двата отбора не успяха да се победят.