Фиорентина си гарантира четвъртото място

Отборът на Фиорентина си гарантира четвъртото място в Серия А, след като днес "виолетовите" спечелиха с 1:0 гостуването си на Ливорно в мач от предпоследния 37-и кръг.

Така бившият клуб на Валери Божинов събра актив от 64 точки на сметката си, оставайки недостижим за петия Интер. Снощи "нерадзурите" спечелиха срещу Лацио у дома, но остават на четири пункта зад "Ла Виола", само кръг преди края.

Ливорно пък официално загуби мястото си в Серия А, оставайки на последното 20-о място в класирането с актив от едва 25 точки.

Единственият гол на "Стадио Армандо Пики" падна дванадесет минути след почивката, когато колумбийският национал Хуан Куадрадо се разписа във вратата на Лука Анания. Куадрадо разигра на двойно подаване с Джузепе Роси и стреля силно, но пращайки топката в тялото на Анания. Кълбото обаче отново се озова в южноамериканеца, който вече нямаше проблеми да отбележи за 0:1.