Торес си припомни как се вкарва, Челси ще играе на "Уембли" (видео)

Лондонският Челси се класира за 1/2-финалите на ФА Къп, след като днес "сините" спечелиха с 5:2 домакинството си на Лестър в 1/4-финален двубой от надпреварата.

Срещата на "Стамфорд Бридж" ще се запомни и с двете попадения, които реализира най-скъпият футболист в историята на английския футбол Фернандо Торес. "Ел Ниньо" не бе вкарвал от сериозно време насам, но днес бившият нападател на Ливърпул отбеляза два гола за 18 минути, а в самия край подаде и за още един. Другите голове за Челси бяха дело на Гари Кейхил, Саломон Калу и Раул Мейрелеш, докато точни за "лисиците" бяха Джърмейн Бекфорд и Бен Маршал.

Мениджърът на домакините Роберто Ди Матео гласува доверие на Фернандо Торес в своя титулярен състав, докато на пейката останаха Дидие Дрогба, Франк Лампард, Микаел Есиен и Давид Луис. Даниел Стъридж и Саломон Калу помагаха на "Ел Ниньо" в предни позиции, а място сред титулярите намериха още Раул Мейрелеш, Джон Оби Микел и Хуан Мата.

Първите 20 минути на "Стамфорд Бридж" не се развиха никак добре за гостите от Лестър, които допуснаха две бързи попадение между 12' и 18'. Първи в двубоя се разписа централният бранител Гари Кейхил, който се възползва от центриране на Мата и прониза Каспер Шмайхел за 1:0. Само шест минути по-късно резултатът в английската столица бе удвоен, като този път точен бе Саломон Калу. Африканецът получи подаване от Фернандо Торес, обработи кълбото и стреля зад Шмайхел, давайки по-солидна преднина на домакините.

През втората част на "Стамфорд Бридж" стана далеч по-интересно, като феновете на по трибуните видяха цели пет попадения, като три от тях бяха на сметката на любимците им. В 67' Фернандо Торес отбеляза първото си попадение в мача и от няколко месеца насам, след като испанецът получи подаване от Мейрелеш и технично насочи топката към долния ляв ъгъл зад Каспер Шмайхел, правейки резултата класически. Лестър отговори с гол на Джърмейн Бекфорд десет минути по-късно, но и това не бе всичко в срещата.

Пет минути преди края Фернандо Торес се разписа за втори път в мача, като този път испанският таран го стори с глава. Раул Мейрелеш записа нова асистенция за струващия 50 милиона паунда нападател, който с глава насочи топката в далечния ъгъл за 4:1. "Лисиците" отново отговориха минути по-късно, чрез Бен Маршал, но попадението им отново бе последвано от гол в мрежата на Каспер Шмайхел. В добавеното време Торес върна жеста на Мейрелеш и му осигури стопроцентова позиция за голов изстрел, а португалският национал не сбърка, насочвайки кълбото в мрежата за крайното 5:2.