Интер продължи да се отдалечава от Шампионската лига

снимка: Guliver/Getty Images

Миланският колос Интер остана на цели 7 точки от 3-ото място в Серия А, даващо право на участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като днес "нерадзурите" записаха ново разочароващо представяне на своя "Стадио Сан Сиро".

Воденият от Клаудио Раниери тим завърши наравно 0:0 срещу гостуващия отбор на Аталанта, с което и Интер пропусна да се възползва напълно от поражението, което Лацио допусна при гостуването си на Катания. "Нерадзурите" са с актив от 41 точки, докато "орлите" все още се крепят на 3-ата позиция със 7 пункта повече.

Днешното равенство ще тежи и на съвестта на Диего Милито, който пропусна да отбележи дузпа през първата част на сблъсъка. Това се случи след малко повече от 20 минути игра, когато Джампаоло Пацини бе фаулиран в наказателното поле на Аталанта, а зад топката застана Диего Милито. Ударът на Принца обаче бе отразен от Консили, който запази мрежата си суха.

В края на първата част добра възможност се откри и пред Пацини, но бившият таран на Сампдория също не бе точен, като двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част Клаудио Раниери потърси промяна на статуквото, давайки шанс за изява на Мауро Сарате и Люк Кастайньос, но и това не доведе до желания от него резултат. Възможностите имаше и за гостите от Бергамо, които можеха да отмъкнат всичките три точки, ако бяха малко по-ефективни в предни позиции. В 62' Жулио Сезар по страхотен начин спаси голов изстрел на Габиадини, а в последните минути Аталанта отново пропусна да реши всичко на "Сан Сиро".