И Катания попари амбициите на Лацио за третото място

Катания победи с 1:0 Лацио като домакин и усложни шансовете на „римските орли" да финишират на трета позиция в Серия А и да се класират за участие в Шампионската лига догодина.

Срещата бе равностойна, като положения имаше и пред двете врати, но двата тима не успяха да си отбележат попадение чак до 80-тата минута, когато Никола Легроталие донесе успеха на сицилианци.

За Катания победата е четвърта в последните шест мача, като за последно отборът загуби преди точно месец от Ювентус.

Лацио пък записа втора поредна разочароваща загуба и може да изпусне третото място още днес, ако някой измежду Наполи и Удинезе победи в сблъсъка между двата тима.

През първата част атаки имаше и към двете врати, но римските „орли" бяха малко по-активният отбор. Домакините можеха да открият още в 12-тата минута, но удар с глава на Алехандро Гомес отблизо мина вляво от вратата на пазена от Федерико Маркети. В следващата атака пък изстрел на Антонио Кандерва с десния крак от над 20 метра профуча над напречната греда на противниковата врата.

До края на полувремето Ернанеш, Стефано Маури и Андре Диас пропуснаха да изведат столичани напред. За Катания добри възможности пропиляха Гонзало Бергасио и Мариано Иско.

Първото положение след почивката дойде след три минути игра. Алехандро Гомес получи топката от Джовани Маркезе и опита изстрел извън наказателното поле, но не бе точен.

В 54-тата минута Ернанеш пробва да отбележи с левия крак отдясно на вратата на Катания, но даденият под наем именно от Лацио страж Хуан Пабло Карисо се справи със ситуацията и изби в корнер.

В 56-тата минута Серджо Алмирон пробва своя мерник, но Маркети се намеси с вещина, а три минути по-късно и Франческо Лоди не успя да намери вратата на Лацио, въпреки доброто подаване на Пабло Бариентос.

В 71-та минута Кристиян Броки изведе Мирослав Клозе в наказателното поле на Катания, но от границата на вратарското поле германският национал стреля неточно над вратата на Карисо.

В 80-тата минута тимът воден от Винченцо Монтела излезе напред в резултата. Франческо Лоди центрира от корнер и Никола Легроталие намери добре топката с десния си крак на границата на вратарското поле, фронтално срещу вратата на Маркети и я прати в левия му ъгъл.

Наставникът на Лацио Едуардо Рея се опита да промени развоя на срещата и вкара в игра Томазо Роки и Либор Козак, но двамата не донесоха нужния гол на столичани, за да си тръгнат поне с една точка от стадион „Анджело Масимо".

Най-чистата ситуация в края на срещата пропусна Мирослав Клозе, който отблизо засече с глава подаване на Кристиян Ледесма, но не уцели вратата на Карания.

Въпреки загубата Лацио остава на трета позиция в Серия А с 48 точки, преди срещата между Наполи и Удинезе.

Катания от своя страна има вече актив от 41 точки, и заедно с Рома и Интер дели шесто място. „Нерадзурите" завършиха 0:0 с Аталанта на „Сан Сиро".