Тора Бергер спечели спринта в Антхолц, Кленовска се нареди 25-та

Тора Бергер продължава силното си представяне в Световната купа по биатлон. Норвежката спечели днешния спринт на 7,5 километра при дамите в италианския зимен център Антхолц.

Тора Бергер не допусна нито една грешка на рубежа и след силно ски бягане спря хронометрите на 20:08,1 минути.

На второто място се нареди Анастасия Кузмина от Словакия. Тя допусна една грешка в стрелбата и след като въртя наказателна обиколка остана на 29,1 секунди зад победителката. Последното място на почетната стълбичка и 3-тата позиция завоюва рускинята Олга Зайцева, която също сбърка един път на рубежа и изостана с 36,4 секунди от Тора Бергер.

Челната шестица пък бе допълнена от германката Андреа Хенкел, Селина Гаспарин от Швейцария и Теа Грегорин от Словения.

Силно се представи българката Нина Кленовска, която не сбърка нито веднъж при двете си излизания на огневия рубеж и финишира с 1:30,9 минути изоставане от победителката, заемайки 25-тото място. Другата наша биатлонистка Емилия Йорданова допусна цели три грешки в стрелбата и завърши на 73-та позиция с 3:05,7 минути изоставане.