Леверкузен отново крачи с фаворитите

Отборът на Байер Леверкузен продължа да крачи рамо до рамо с лидерите в Германия, след като днес "аспирините" спечелиха с 2:1 домакинството си на Аугсбург в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата.

По този начин бившият тим на Димитър Бербатов остава на трето място във временното класиране, изоставайки на само точка от шампиона Байерн и разполагайки с равен актив с този на Дортмунд - по 25.

Аугсбург пък e вече 14-и в таблицата, имайки актив от 10 точки до момента.

Гостите изненадващо откриха резултата след 24 минути игра, когато Андре Хан прониза Бернд Лено за 0:1.

Равенството обаче бе възстановено само десет минути по-късно, благодарение на Симон Ролфес. Халфът оползотвори асистенция на Бьоних и вкара за 1:1.

Победата на Леверкузен бе изкована само седем минути преди края, когато точен за крайното 2:1 бе юношата на Байерн Емре Чан. Талантът получи пас от Роби Крузе и матира ветерана Алекс Манингер.