Тонев титуляр при нов неубедителен мач на Селтик

Селтик не успя да победи Мадъруел на собствен терен в среща от 7-ия кръг на шотландската Висша лига и трябваше да се задоволи с 1:1.

Българското крило Александър Тонев стартира като титуляр, но беше заменен на почивката от Крис Комънс. След равенството Селтик има 11 точки и мач по-малко, които го отреждат на 4-о място. Начело са Дънди Юнайтед и Инвърнес Каледониън Тисъл с по 16 точки.

Гостите от Мадъруел са 10-и със 7 точки. Пред българското крило се откри възможност да се разпише в 37-ата минута, когато негов удар с десния крак извън наказателното поле по диагонала мина съвсем близо до лявата странична греда.

Гостите откриха резултата в 6-ата минута чрез Джон Сътън, който от малкото наказателно поле с глава оползотвори центриране на Крейг Рийд. Детелините обаче изравниха благодарение на дузпа, предизвикана от същия този Крейг Рийд, който повали Скот Браун в 68-ата минута.

Резервата Комънс изравни, а след това Селтик потърси победата с всички сили, но топката така и не влезе във вратата на Дан Твардзик, посочва БТА.