Волфсбург помля Леверкузен за първата си победа

Волфсбург победи Байер Леверкузен с 4:1 в среща от германската Бундеслига. Победата е първа за "вълците" този сезон, докато "аспирините" допуснаха първа загуба за кампанията.

С основен принос за успеха на Волфсбург е швейцарският национал Рикардо Родригес, който вкара два гола и асистира за един.

Родригес откри резултата в 8-а минута от дузпа, а Йосип Дърмич изравни за Леверкузен в 29-а минута. Виейриня вкара втори гол за Волфсбург до почивката след пас на Родригес, а през второто полувреме отново Родригес бе точен в 63-а минута, а Аарън Хънт (81) дооформи убедителната победа на домакините.

Леверкузен игра в намален състав още от 8-а минута след червен картон на Джулио Донати, който фаулира Жуниор Маланда, за което реферът отсъди дузпата, реализирана от Родригес.