Тонев с 60 минути при хикс на Астън Вила

снимка: Guliver/Getty Images

Астън Вила и Суонси завършиха наравно 1:1 в мач от 19-ия кръг на Премиършип, игран на стадион „Вила Парк“ в Бирмингам. Час игра за домакините като титуляр бе Александър Тонев, но нападателят не впечатли с играта си и бе първият заменен в редиците на Вила.

Българинът започва като титуляр едва за 5-и път, откакто дойде на „Вила Парк“. Той зае мястото на контузения Кристиан Бентеке. Пол Ламбърт бе инструктирал Тонев да играе по-скоро като ляво крило, подпомагайки изнесения напред Габриел Агбонлахор.

Още в 7-ата минута тактиката на мениджъра даде резултат, като капитанът на Вила в този мач откри резултата, след като получи прекрасен пас на ръба на засадата и останал очи в очи с вратаря, запази хладнокръвие и реализира. Последва натиск на гостите.

На няколко пъти само сантиметри разделиха „лебедите“ от изравнителен гол, но късметът покриваше Вила. Голът обаче се „печеше“ и в 35-ата минута Суонзи изравни. Роналд Лема с глава от няколко метра оползотвори по най-добрият начин центриране на Ернандез от ляво.

След час игра Александър Тонев бе заменен от Либор Козак. Българинът като цяло имаше анонимен следобед, подобно на много от своите съотборници.

До края на срещата Суонси продължи да доминира, но гостите не успяха да материализират превъзходството си. Въпреки че владението на топката бе 70-30% за „лебедите“, мачът завърши наравно 1:1.

Така Астън Вила остава на 13-а позиция с 20 точки от 19 мача, докато Суонси се намира на 11-о място с 21 пункта.