Джеко прати Сити на върха

Манчестър Сити зарадва феновете си с втора поредна домакинска победа в празничната програма на английската Висша лига и поне до утре ще бъде водач в класирането пред Арсенал.

„Гражданите“ надиграха трудно с 1:0 гостуващия Кристъл Палас в мача си от 19-ия кръг (последен за 2013-та година) на Премиършип на „Етихад Стейдиъм“. Изключително ценният гол за домакините реализира босненският национал Един Джеко в 65-ата минута.

Така Сити събра 41 точки в края на 2013-та година и временно измести Арсенал (39 пункта) от първата позиция в класирането. Утре от 15:30 часа „артилеристите“ гостуват на 7-мия Нюкасъл в стремеж да си възвърнат лидерството в шампионата.

Кристъл Палас, който в 5 от последните си 8 мача преди днешния бе запазвал мрежата си суха, остава на незавидното 17-то място с 16 точки.

Попадението на Джеко е 12-то за него през сезона до момента с екипа на Манчестър Сити – 4 от тези голове са в Премиършип, 2 в Шампионската лига и другите 4 в турнира за Купата на лигата.

4054455

Босненският национал бе спряган за трансфер във Валенсия през януарския прозорец, но поне засега индикира, че се чувства отлично в настоящия си отбор. Неговият гол в мрежата на Кристъл Палас бе 54-ият за Манчестър Сити от началото на сезона – никой друг отбор в историята на Висшата лига не е отбелязвал толкова много попадения в първите 19 кръга.

Също така Джеко вече може да се похвали с общо 50 гола на сметката си с екипа на „гражданите“, като 34 от тях той е реализирал в първенството на Англия. Благодарение на него Сити постигна 10-та победа в 10-ия си мач на „Етихад Стейдиъм“ през сезона до момента.

4054456

В 66-ата минута Джеко бе на правилното място в наказателното поле, за да отбележи след подаване на Хесус Навас, който получи пас от Давид Силва и по прекрасен начин предостави кълбото за босненеца – 1:0.