Без Бербатов Фулъм отнесе 6-ца от Хъл

Без Димитър Бербатов в групата си Фулъм записа унизително и потресаващо поражение с 0:6 в гостуването си на непретенциозния Хъл Сити. Така последният мач на „котиджърс“ през 2013-та година ознаменува цялостното представяне на тима от началото на сезона.

Въпреки че през първото полувреме резултатът остана 0:0, след почивката „тигрите“ разкъсаха на шест части своя съперник и записаха най-изразителната си победа в историята на Висшата лига.

Досега Хъл Сити не бе отбелязвал повече от 3 гола в един мач от Премиършип, но днес само за 14 минути разпечата 4 пъти мрежата на Дейвид Стокдейл. Головата фиеста започна в 49-ата минута с попадение на Ахмед ел Мохамади, а Робърт Корен в 60-ата покачи резултата на 2:0.

Джордж Бойд в 63-ата направи 3:0, а четвъртият гол предизвика най-големи емоции на феновете на стадион „КС“. Том Хъдълстоун се разписа в 67-ата минута и спази обещанието си от вчерашния ден да обръсне обемната си коса, ако запише името си сред голмайсторите.

Точно така и стана – играчът изтича до страничната линия и човек от треньорския щаб на Хъл Сити с машинка острига буйната грива на футболиста, за огромно удоволствие на публиката.

В 74-ата минута Мат Фриат направи резултата 5:0, а крайното 6:0 бе фиксирано отново от Корен, който в 85-ата вкара втория си гол в мача.

Така отборът на Димитър Бербатов остава на 18-то място в зоната на изпадащите с 16 точки, докато Хъл Сити е 10-ти с 23 пункта. „Котиджърс“ получиха 6 гола в мач от първенство а за първи път от ноември 1993-та – повече от 20 години – когато отстъпиха с 4:6 от Екзитър в третото ниво на английския футбол.