"Театъра на мечтите" стана арена на пореден уникален обрат на Юнайтед (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед записа пореден обрат през този сезон, след като стигна до инфарктен успех с 4:3 над Нюаксъл в мач от 19-ия кръг на Премиър лийг игран на "Олд Трафорд".

Пърч (4), Еванс-автогол (28) и Сисе (68) на три пъти извеждаха гостите напред, но Еванс (25), Патрис Евра (58) и Робин Ван Перси (71) изравняваха. Чичарито пък донесе равенството, разписвайки се точно преди да изтече редовното време - 4:3.

Благодарение на победата Юнайтед отново е на 7 точки пред шампиона Сити, тъй като „гражданите" загубиха срещата си срещу Съндърланд с 0:1. „Червените дяволи" имат 46 точки, докато Сити е с 39. Нюкасъл пък продължава да се мъчи с 20 точки на 15-о място.

Срещата започна с превес на Манчестър Юнайтед, но Нюкасъл стигна до много опасни положения в началото на срещата. Още във 2-ата минута защитата на домакините сбърка, но Демба Ба не успя да материализира тази грешка и прати удара си в аут.

В 4-ата минута той отново пробва своя късмет, като стреля отдалеч, а Де Хеа успя само да я прати в краката на Джеймс Пърч, който заби безпроблемно коженото кълбо в мрежата зад вратаря - 0:1 за „свраките".

Юнайтед се хвърли да търси бързо изравняване, като до такова се стигна още в 25-ата минута -
Ван Перси центрира в наказателното поле, където защитата на Нюкасъл действа изключително неадекватно. Топката стигна до Ернандес, чийто удар беше париран от Крул, но Еванс бе най-съобразителен и довкара за 1:1.

3 минути по-късно обаче Еванс е превърна в ангигерой, след като при центриране от дясно в наказателното на „червените дяволи" той засече топката в собствената си мрежа. Първоначално Майк Дийн отсъди засада, но после се консултира с помощниците си и зачете попадението.

Зад отбраната беше Папис Демба Сисе, който обаче не докосна топката и нямаше пряко влияние върху действията на защитника - 1:2 за изпитващия сериозни затруднения през тази година тим на Алан Пардю.

В края на полувремето пък Силван Марво едва не направи 1:3, но ударът му от пряк свободен удар тресна напречната греда зад Де Хеа - 1:2 на полувремето.

Малко след почивката Демба Ба също имаше възможност да реализира трето попадение, след като Сисе центрира в наказателното поле, но ударът с глава на нападателя бе избит в корнер.

"Червените дяволи" нямаха особени шансове през второто полувреме, като не създаваха особени опасности, но в 58-ата минута Евра изстреля снаряд през няколко играчи, а топката се озова във вратата на Тим Крул - 2:2 и Юнайтед се върна в ритъм.

10 минути по-късно обаче за трети път феновете на „Олд Трафорд" трябваше да преживеят шока техният отбор да губи, след като резервата Обертан центрира перфектно в наказателното поле, където от 11 метра Сисе стреля мощно с левия крак и вкара за 2:3.

В 71-ата минута пък беше осъществен нов обрат, след като Ван Перси стреля, Крул спаси, но при своята добавка холандският нападател бе безгрешен и за пореден път изравни резултата - уникална драма и 3:3 в „Театъра на мечтите".

До края на срещата имаше страхотна интрига, като и двата отбора пропуснаха много положения, а Ван Перси пропусна двете най-добри ситуации за „червените дяволи". ОТ своя страна Обертан пропусна за Нюкасъл, а Сами Амеоби нацели гредата 2 минути преди края на срещата.

Домакините обаче за пореден път стигнаха до пълен обрат след края на редовното време, като героят беше познат - Карик центрира в наказателното поле, където Ернандес засече топката неспасяемо във вратата, като донесе успеха с 4:3.