Челси продължи с победния ход срещу Норич (ВИДЕО)

Челси постигна трета поредна победа във Висшата лига, след като надви Норич като гост с минималното 1:0.

Така тимът, воден от Рафаел Бенитес окончателно се отърси от кризата, в която бе изпаднал и дори съкрати преднината на втория в класирането Манчестър Сити, който направи грешна стъпка като загуби от Съндърланд.

Единственото попадение за Челси вкара испанецът Хуан Мануел Мата в 38-та минута, а с победата Челси събра актив от 35 точки. Лондончани са и с мач по-малко от намиращите се пред тях тимове от Манчестър.

След поражението Норич заема 11-та позиция с 25 пункта.

Домакините започнаха срещата добре и не позволяваха на Челси да стига до опасни положения пред вратата на Марк Бън. Напротив, Норич бе по-активният тим и в първите 15 минути направи няколко добри атаки, които обаче не бяха завършени сполучливо от Робърт Сондграс и Александър Тетей.

След 20-та минута обаче Челси заигра по-добре и започна да овладява инициативата. В 33-та минута добра многоходова акция на „сините" от Лондон завърши с опасен удар на Джон Оби Микел извън наказателното поле, който обаче премина над врата на Норич.

В 38-та минута обаче Челси поведе в резултата. Оскар намери Хуан Мата пред дъгата на наказателното поле на противника. Испанецът се освободи от четирима футболисти на „канарчетата" и стреля. Бън успя да докосне топката, но не и да я отклони достатъчно и тя навести вратата му за 0:1. Това бе и седмо попадение на бившия футболист на Валенсия през сезона, с което той изравни острието в атаката на лондончани Фернандо Торес.

Минута по-късно Давид Луис изведе Мата зад защитата на домакините, но страничният съдия бе вдигнал своя флаг за засада.

Челси започна втората част много сигурно, владееше топката и не оставяше никакви пространства за атаките на Норич. В една от редките опасни акции на домакините Грант Холт бе изведен сам срещу Чех, но стреля в аут, а и се оказа, че има вдигнат флаг за засада.

"Сините" можеха да стигнат и до втори гол. В 69-та минута Виктор Моузес овладя кълбото на гърди в наказателното поле на съперника, но от отлична позиция пропусна да реализира и да успокои щаба на Челси.

До края на двубоя Челси бе по-добрият тим и въпреки че не успя да вкара ново попадение, не позволи и на Норич да заплаши сериозно вратата на Петър Чех и заслужено се поздрави с трите точки.

szólj hozzá: Norwich vs Chelsea 0.1 Juan Mata