Бивш възпитаник на "гражданите" прати Сити на 7 точки от Юнайтед (ВИДЕО)

Манчестър Сити допусна поредна грешна стъпка по пътя към защита на шампионската си титла, след като тази вечер „гражданите" загубиха с 0:1 от Съндърланд в мач от 19-ия кръг на "Стейдиъм ъв лайт".

Единственото попадение беше дело на бившия възпитаник на Сити - Адам Джонсън, който наниза уникално попадение в 53-ата минута. Това беше и единственият гол в срещата.

След загубените 3 точки „гражданите" остават на 2-о място, но вече са на цели 7 точки зад своя голям съперник и лидер Манчестър Юнайтед, като Сити е с 39 точки. Съндърланд пък взе глътка свеж въздух, след като събра 22 точки и се намира на 13-о място.

От самото начало гостите доминираха тотално своя противник, като в 8-ата минута Туре центрира от корнер, а Компани успя да играе с глава, но топката срещна горната греда на „черните котки".

"Гражданите" продължиха да натискат своя съперник, а следващата опасна ситуация дойде в 23-ата минута, когато Силва се възползва от пробив на Агуеро и стреля силно, но Минуле се намеси блестящо и запази равенството.

2 минути по-късно Харт се наложи да показва своята класа, след като Сесиньон опита опасен удар от 13 метра, но английският страж изби. В края на полувремето пък Компания се намеси решаващо на два пъти - срещи МакЛийн и Флетчър.

Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:0, въпреки че шампионите държаха под контрол развитието на срещата.

Всичко за Сити се обърка в 53-ата минута, когато бившият им играч Адам Джонсън стреля мощно от далеч, а Джо Харт не успя да спаси и „черните котки" дръпнаха в резултата! Две минути по-късно Сесиньон се измъкна чудесно от Настасич, но изстрелът му мина доста над вратата.

Противно на очакванията Сити създаде само две положения след гола, като Агуеро пропусна, а по-чистите ситуации бяха пред вратата на Харт. В последните 10 минути „гражданите" се хвърлиха да изравнят, но Кембъл, МакГийди и Сесиньон пропуснаха чудесни положения.

В самия край на срещата Милнър и Харт пробваха да изравнят, но неуспешно и така и не успяха да преодолеят вратата на "черните котки".

szólj hozzá: Sunderland vs Man City 1:0 Adam Johnson