"Театъра на мечтите" изживя ужасяващ "карамелен" кошмар

Манчестър Юнайтед за пореден път разочарова милионите си фенове по света, след като у дома игра безобразно и логично загуби с 0:1 от Евертън пред пълния “Олд Трафорд“ в мач от 15-ия кръг на Премиършип.

Единственото попадение падна чак в 86', когато Лукаку намери отлично Браян Овиедо, а крилото с кинжален удар матира Де Хеа, който преди това лиши гостите от заслужен аванс.

“Червените дявло“ пък нямаха особено добри положения в двубоя, докато гостите нацелиха и гредата чрез Миралас. През първата част Рууни също се отчете с удар в напречния стълб.

Това сложи и край на серията от 12 мача без поражение на “червените дяволи“, които след тази серия успяха да стопят аванса на Арсенал, но той сега отново бе увеличен на 12 точки. Юнайтед в момента се намира на 8-о място с едва 22, докато Евертън вече е с 27 и дели 4-ото място с Ливърпул.

Дейвид Мойс пък загуби първата битка срещу бившия си тим, докато за неговия наследник Роберто Мартинес това е първа победа на "Олд Трафорд".

Първото полувреме беше изпълнено с много положения и пред двете врати, но като по чудо не падна нито един гол. Първата ситуация беше още в 9', когато защитата на домакините позволи на Миралас да се вклини отляво и да стреля, но Де Хеа успя да парира, избивайки в корнер.

“Червените дяволи“ успяваха да държат контрола върху срещата, като Рууни и Уелбек пропуснаха няколко отлични ситуации за своя отбор. В 22' пък удар на Кагава беше отразен от Хауърд. 7 минути по-късно пък Рууни пропусна най-добрия шанс, целейки гредата зад американския страж.

В края на полувремето Лукаку можеше да се превърне в герой за своите, след като получи две прекрасни възможности, но и при двата случая Де Хеа се оказа печеливш в задочния двубой – 0:0 на полувремето.

Втората част отстъпи от класата, която показваха двата отбора, като Евертън се затвори, което се оказа добър ход. Юнайтед нямаха нито едно положение в началото, докато в 64' Лукаку се озова на отлична позиция, но Де Хеа отново спаси своите.

В 72' и Хауърд се прояви чудесно, когато спаси удар с глава на Евра, но след това настъпи тотален натиск на гостите, който логично доведе до гол. В 85' Миралас нацели гредата, а защитата не успя да изчисти. Така Лукаку успя да намери през цялата защита Овиедо, който с прекрасен удар покрай Де Хеа даде аванс на “карамелите“.

До края домакините дори не се отчетоха с положение, от което да падне изравнителен гол.