Байерн няма спирачки и за Купата

Носителят на Купата на Германия Байерн (Мюнхен) очаквано се класира за четвъртфиналите в турнира, след като покори негостоприемния „Розенаусщадион“ с 2:0, благодарение на голове на Ариен Робен и Томас Мюлер.

След като отбеляза попадения номер 50 и 51 в Бундеслигата при успеха с 2:0 над Айнтрахт (Браушвайг) през уикенда, холандският национал се разписа още в 5-ата минута, за да осигури аванс на баварците срещу Аугсбург.

В 78-ата пък Мюлер узакони прогреса на тима си, разписвайки се за 3-ти път във втория си мач в надпреварата. Робен пък за първи път бележи, след като досега не бе участвал в мачовете на баварците.

Така Байерн се доближи до финала на турнира за Купата, след като това вече направиха другите фаворити за трофея Борусия (Дортмунд), които вчера спечелиха с 2:0 визитата си на третодивизионния Саарбрюкен.

Добрата новина за баварците от вечерта обаче беше завръщането в игра на Франк Рибери, който замени Марио Гьотце в 75-ата минута. Така французинът демонстрира нагледно, че се е възстановил, след като стана ясно, че е играл със счупени ребра в реванша от баражите за Мондиал 2014 между Франция и Украйна.

Победата с 1:0 над Аугсбург не трябва да се подценява, защото домакините се намираха в отлична серия на своя стадион и бяха реализирали по 2 гола в 5 от последните си 6 двубоя от Бундеслигата. Турнирът за Купата обаче не е сред приоритетите на скромния тим и дори участието на осминафиналите е по-скоро плод на късмет, тъй като досегашните им съперници бяха от трета дивизия – Балшпорт Лайпциг и Пройсен Мюнстер.