Световният шампион запази шансове за Рио, Германия каза "Auf Wiedersehen"

снимка: cev.lu

Световният шампион по волейбол Полша направи обрат срещу тима на Германия, за да спечели срещата за 3-то място с 3:2 (20:25, 25:22, 16:25, 28:26, 16:14). Сега играчите на Стефан Антига ще имат още една възможност да спечелят квота за Олимпийските игри в Рио де Жанейро през лятото. Последният турнир ще се проведе в Япония в края на май месец.

4152288

Срещата започна добре за домакините, които от началото поеха инициативата. Първо в гейма, а след това и в мача. Допуснаха обаче изравняване както за 1:1, така и за 2:2, което в крайна сметка им коства шансовете за класиране на Олимпиадата.

Петата част бе най-оспорвана. Момчетата на Стефан Антига започнаха добре, поведоха с 2 точки при 3:1, но допуснаха изравняване. Последва размяна на точки, която се задържа до самия край. Гостите стигнаха първи до 8 точки, а лидерството се сменяше постоянно.

В крайна сметка Бартош Курек и Микаел Кубяк бяха тези, които показаха здрави нерви и помогнаха на световните шампиони да се измъкнат в трудната ситуация. Първо диагоналът се възползва от спасявания на своите, след което пусна топката в полето на немците, а те нямаха отговор за това.

4152290

Капитанът на Полша пък изравни след смела атака от зона 6 за 13:13. Последва мачбол за играчите на Антига, които бяха подкрепяни от солидна агитка в "Макс Шмелинг Хале". При първата възможност "червено-белите" не успяха, но при втората бяха безкомпромисни и с атака на Мика от зона четири, те приключиха гейма, а с това и мача в своя полза.