Пловдивчанки спечелиха супер турнира в Казанлък

Отборът на Марица (Пловдив) за девойки младша възраст извоюва по категоричен начин първото място и трофея от силния турнир 10 години ВК Казанлък в града на розите, като в петте си мача загуби само един гейм – срещу домакините от Казанлък Волей (Казанлък).  Воденият от треньорката Диана Малинова тим си тръгна и с две индивидуални награди.

В първия ден от надпреварата Марица тръгна с 3:0 (25:7, 25:15, 25:13) над Бдин-Вида (Видин).  В събота сутринта Жълтите надиграха чисто и Локомотив 1929 Нидо (София) с 3:0 (25:9, 25:16, 25:11), а следобед се справиха и с Раковски (Димитровград) в три части – 3:0 (25:22, 25:8, 25:14).  Ден преди турнира димитровградчанки замениха отбора на ЦСКА (София), който първо потвърдил участие, но в последния момент отказал без никакво обяснение, според организаторите.

Тъй като и домакините останаха непобедени в първите си три мача, двубоят между Марица и Казанлък от четвъртия кръг в неделната сутрин се превърна в своеобразен финал на турнира. В този последен състезателен ден срещите вече се играеха във формат до два спечелени гейма от три възможни.  Подкрепени и от свои верни фенове по трибуните на зала Арсенал, момичетата на Диди Малинова взеха първата част, но загубиха втората и така се стигна до тайбрек.  В него пловдивчанки бяха по-добрият отбор на терена и след крайното 2:1 (25:19, 17:25, 15:11) вече предвкусваха триумфа си с трофея.  Все пак те имаха да изиграят още един мач, който спечелиха безпроблемно с 2:0 (25:18, 25:19) срещу Берое (Стара Загора) и се бетонираха на върха в крайното класиране, следвани от Казанлък, Локомотив, Берое, Раковски и Бдин.

Маричанката Михаела Петрова бе обявена за най-добро либеро на турнира, а нейната съотборничка Добрина Христоскова взе наградата за най-добър нападател.