Свендсен триумфира и във втория старт за сезона

Норвежецът Емил Хелге Свендсен спечели и втория старт в биатлона валиден за Световната купа в шведския зимен център Йостерсунд. Свендсен бе най-бърз преди два дена, когато спечели и индивидуалния старт. Днес той бе най-бърз и на 10 километра спринт и финишира с време от 25:01,9 минути.

Отново на второ място остана легендата Оле Ейнар Бьорндален. Норвежецът водеше след втората стрелба на Свендсен с 12 секунди, но падна малко преди финала и това му коства победата. На трето място се нареди Мартен Фуркад от Франция, който остана на 14,3 секунди зад победителя. Тройката биатлонисти на подиума в същия вид и преди два дена в първия старта за сезона.

От българите най-добре се представи Красимир Анев, който завърши на 24-то място. Така той затвърди силното впечатление, което направи след като финишира 18-ти в индивидуални старт преди два дена. От другите български представители Владимир Илиев остана 77-и. А Мирослав Кенанов се нареди на 94-о място.