Супер неделя в Серия А: Всички резултати (ВИДЕО)

Цели шест мача се изиграха в неделя вечер от програмата на 28-ия кръг на Серия А. Само Ювентус проведе домакинството си на Дженоа в типично за Калчото време – 16 часа – като шампионите постигнаха успех с 1:0 с прекрасен гол на Карлос Тевес.

Ето всички резултати от днешните мачове в Серия А:

Емполи – Сасуоло 3:1

Рикардо Сапонара вкара два гола в 46-ата и 60-ата минута, а между неговите попадения се разписа резервата Македлидзе в 59-ата, за да може Емполи да нанесе поредно поражение на Сасуоло с 3:1. В 49-ата минута Ругани си отбеляза автогол, за да изравни за кратко резултата, но в първия четвърт час след почивката бяха отбелязани общо четири гола и домакините стигнаха до успеха. Емполи събра 33 точки и изпревари с 1 Сасуоло за 13-тото място, като и двата тима са далеч от зоната на изпадащите.

Empoli 3 vs 1 Sassuolo ~ Calcio Italia ~ 22.03...by Goals-Highlights

Ювентус – Дженоа 1:0 (подробности за мача и видео ВИЖТЕ НА ТОЗИ ЛИНК)

Карлос Тевес отбеляза страхотен гол през първото полувреме, а след почивката изпусна дузпа и не можа да осигури по-изразителен успех за „Старата госпожа“. Въпреки това Юве продължава да бъде убедителен лидер в класирането с 14 точки аванс пред Рома.

Чезена – Рома 0:1 (подробности за мача и видео ВИЖТЕ НА ТОЗИ ЛИНК)

С гол на Даниеле де Роси преди почивката Рома постигна важна победа с 1:0 като гост на силно представящия се напоследък Чезена, който имаше само едно поражение в предишните си пет мача, и то при положение, че бе играл с Палермо, Удинезе и Ювентус. „Вълците“ удържаха второто място с точка повече от градския съперник Лацио.

Лацио – Верона 2:0 (подробности за мача и видео ВИЖТЕ НА ТОЗИ ЛИНК)

Още до почивката с голове на Фелипе Андерсон и Антонио Кандрева Лацио си осигури солиден аванс срещу Верона и вече има шест поредни победи в Калчото, които го утвърдиха на трето място в класирането.

Сампдория – Интер 1:0 (Едер 65')

Сампдория се оказа далеч по-ефективен от Интер и с гол на новия италиански национал Едер в 69-ата минута след подаване от фаул на Паломбо стигна до минимален успех над „нерадзурите“. Интер тъкмо отпадна от Лига Европа по-рано през седмицата и след днешното поражение се отдалечи на 11 точки от Самп, който с 48 заема четвърто място в таблицата след 28 кръга.

Синиша Михайлович и Самуел Ето'о се изправиха срещу бившия си отбор, а Роберто Манчини и Мауро Икарди също срещнаха един от миналите си клубове. Аржентинският нападател на Интер изпусна да се разпише в няколко изгодни ситуации и вече изостава с 1 гол в класирането при голмайсторите от Карлос Тевес.

Удинезе – Фиорентина 2:2 (Ваг 15', Коне 62'; Гомес 50', 52')

В най-интересния и резултатен двубой от вечерта Удинезе не позволи на Фиорентина да го победи и се добра до равенство 2:2 срещу един от най-добре представящите се италиански отбори изобщо през 2015-та година. „Виолетовите“ имаха тежко гостуване на Рома в четвъртък в Лига Европа, като още в 15-ата минута се озоваха в позицията на изоставащи в резултата след гола за Ваг.

В рамките само на 120 секунди след почивката обаче Марио Гомес осъществи пълен обрат с два бързи гола, макар все пак домакините да стигнаха до заслужено реми с попадение на Панайотис Коне в 62-ата минута след асистенция на Антонио ди Натале.

Фиорентина не можа да си тръгне от „Фриули“ с победа, което изпрати тима на Винченцо Монтела чак на шеста позиция в класирането – вън от местата, даващи право на участие в Лига Европа. С 46 точки „виолетовите“ са на шест от третия Лацио и ще продължат докрай битката с Наполи и Сампдория поне за позиция във втория по сила европейски клубен турнир.

Удинезе с 33 пункта се намира на 12-то място с идентичен актив с Емполи, като не е в опасност от изпадане, но и е твърде далеч от европейските места.

Udinese vs Fiorentina 2-2 all goals and...by tural-borcali

Наполи – Аталанта 1:1 (Пиния 72'; Сапата 89')

С гол на Дуван Сапата в 89-ата минута Наполи се спаси от унизително домакинско поражение срещу Аталанта, който от 55-ата минута игра с човек по-малко на стадион „Сан Паоло“. С единствения си удар след почивката обаче бергамаските поведоха чрез чилийския национал Маурисио Пиния в 72-ата минута.

Тимът на Рафаел Бенитес все пак се спаси от загуба, но с 47 точки вече е на пето място в класирането с две по-малко от третия Лацио. Аталанта с 26 пункта се извиси с пет над 18-ия Каляри, който е първият отбор под чертата на изпадащите.

Парма – Торино 0:2 (Лопес 19', Баша 73')

Торино постигна очаквана победа с 2:0 като гост на фалиралия Парма с голове на Макси Лопес и Баша, като домакините играха с човек по-малко още от 36-ата минута и бяха възпрепятствани да окажат по-сериозна съпротива. С 39 точки „биковете“ са на седмо място в класирането, но са на цели седем от шестия Фиорентина, така че все още не са в борбата за европейски квоти. Парма е последен с 9 пункта.