Суарес: Това е най-важният ми гол за Барселона

Уругвайският нападател на Барселона Луис Суарес с прекрасен гол в началото на второто полувреме донесе победата с 2:1 над Реал Мадрид в поредното издание на „Ел Класико“ в Примера дивисион на стадион „Камп Ноу“ в неделя вечер.

Около 40-метров пас на Даниел Алвес бе овладян брилянтно от Суарес, който с второто си докосване прати топката по диагонала в обратния ъгъл на вратаря Икер Касияс и възстанови аванса на каталунците в напрегнат момент.

„Засега това е най-важният ми гол за този отбор. Има допълнително значение, защото го отбелязах на „Камп Ноу“. Всички в отбора сме много щастливи“, коментира накратко Суарес след края на срещата.

Жереми Матьо даде аванс на Барселона в началото на мача, но Кристиано Роналдо материализира по-късно едно от многото положения на Реал Мадрид преди почивката. „Белия балет“ обаче не можа да се възползва от превъзходството си и отстъпи значително в игрови план през второто полувреме.

В едва втория си мач срещу Реал Мадрид в кариерата Суарес вече има гол, като в предишния случай, когато се изправи срещу „кралския клуб“, бе записал асистенция.

„Знаем, че да спечелим титлата ще е много трудно. Имаме предимство срещу страхотен отбор като този на Реал Мадрид и трябва да се възползваме. Както във всяко първенство, така и в Ла Лига, не трябва да се отпускаш нито за миг, защото всичко може да се обърка“, каза Суарес.

Барселона има четири точки аванс пред Реал Мадрид 10 кръга преди края на Примера дивисион. Каталунците спазиха традицията да не губят дербитата с „белия балет“, когато играят с тях като лидери в класирането – за последно подобно нещо се е случвало преди цели 85 години.