Барселона крачи уверено към титлата след победа над Реал Мадрид(ВИДЕО)

Отборът на Барселона победи вечния съперник Реал Мадрид в мач от испанската Примера дивисион с 2:1 на своя "Камп Ноу". Жереми Матийо откри резултата, след това Кристиано Роналдо изравни, а в 56-тата минута Луис Суарес с първия си гол в "Ел Класико" донесе трите точки на своя тим.

С победата днес каталунците вече имат аванс от четири точки на върха, десет кръга преди края на първенството в Испания, като след тях е именно техния противник от днешния ден - Реал Мадрид.

Дербито бе 230-то в историята на тяхното съперничество, като "белия балет" може да се похвали с 92 победи, а каталунците вече имат 90 успеха.

Луис Енрике започна срещата в схема 4-3-3. Очаквано в атака треньора на каталунците заложи на триото Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар. Зад тях действаха Иван Ракитич, Хавиер Масчерано и Андрес Иниеста. В защита за домакините стартираха Дани Алвес, Жерар Пике, Жереми Матийо и Жорди Алба, а на вратата бе Клаудио Браво.

Треньорът на гостите Карло Анчелоти използва същата схема. Между гредите застана Икер Касияс, пред него в защита действаха Марсело, Серхио Рамос, Пепе и Даниел Карвахал. Очаквано в нападение започнаха Кристиано Роналдо, Карим Бензема и Гарет Бейл, а зад тях бяха Иско, Тони Кроос и Лука Модрич.

В третата минута Барселона създаде първата си по-добра атака. Андрес Иниеста проби добре от ляво и центрира, а веднага след това бе доста здраво изблъскан от Даниел Карвахал, като се наложи дори медицинския екип да помогне на полузащитника.

След четири минути и гостите създадоха не лоша атака. Лука Модрич изведе Карим Бензема, но французинът бе бързо затворен от Жереми Матийо и не можа да нанесе точен удар.

В 12-тата минута напречната греда спаси отбора на Барселона. Карим Бензема проби добре от ляво, изпусна момента да стреля и за това подаде към Кристиано Роналдо, който нанесе удар от въздуха, който срещна гредата над Клаудио Браво.

Експлозивността в мача не спираше. В 17-тата минута Неймар бе изведен добре от ляво и центрира към свободния Лионел Меси, но аржентинецът не успя да нанесе точен удар с глава. Само две минути по-късно домакините вече бяха напред в резултата. Меси центрира от пряк свободен удар и топката буквално кацна на главата на Жерми Матийо, който само отклони топката с глава и тя премина покрай стража на гостите Икер Касияс.

В 21-вата минута Пепе направи грубо нарушение срещу Луис Суарес и получи първия жълт картон. Топката бе удобна за директен изстрел и Неймар опита изстрел, но кълбото се удари в стената и излезе в корнер, след който не последва нищо интересно пред Касияс.

В 28-та минута нападателят на домакините Луис Суарес също си изкара ненужен жълт картон, след като изрита Пепе.

14 минути преди почивката Суарес центрира към свободния Неймар, който от два метра изпусна сам срещу Касияс. Стража на гостите веднага пусна топката напред. Тя стигна до Гарет Бейл, който подаде отлично към Бензема, а французинът върна с пета към Роналдо, който се намираше сам на точката за изпълнение на дузпа и с прецизен удар изравни резултата.

В 38-та минута Роналдо и Жорди Алба се спречкаха, заради което и двамата бяха също маркирани в жълто.

Пет минути преди края на първата част нова брилянтна атака на "белите" доведе до гол, но той бе правилно отменен заради засада на Роналдо.

В 43-тата минута португалската звезда на гостите стреля опасно, но Браво изби в корнер, след който и Бейл получи възможност да стреля, но топката профуча покрай десния стълб на домакините.

Това бе и всичко по-интересно за първата част.

Второто полувреме започна с по-добра игра на играчите на Луис Енрике. Две минути след подновяването на играта Неймар проби добре от ляво и малко преди наказателното поле бе спънат от Карвахал, за което бекът получи картон. Последва центриране, нищо интересно пред "бялата" врата.

Веднага след това последва атака на "кралския клуб", в която очастваха триото Роналдо - Бейл - Бензема, което завърши с опасен удар на французина, отразен от Браво.

Въпреки това в 56-тата минута домакините отново излезнаха напред в резултата. Невероятен пас изведе Луис Суарес срещу Серхио Рамос, но урусът отправи много прецизен удар и преодоля Касияс, за да отбележи първия си гол срещу Реал Мадрид.

След 60-тата минута играта стана доста агресивна, като Хавиер Масчерано и Иско получиха официални предупреждения, които в срещата бяха под № 8 и 9.

В 67-та минута Неймар пропусна отлична възможност за тима си, след като пробяга почти половината игрище, но изстрелът му се оказа неточен. Седем минути по-късно Меси направи нещо подобно. Претича около 30 метра, премина покрай четирима играчи в бяло, но изстрелът му мина на сантиметри от дясната греда на Касияс. Секунди по-късно Меси - Неймар - Суарес се озова в много изгодна позиция, като аржентинецът комбинира с бразилския си съотборник, но шутът на Неймар бе много неточен.

Седем минути преди края на срещата Суарес бе изведен прекрасно от влезлия като резерва Серхио Бускетс и можеше да донесе победата на тима си, но изстрелът му бе неточен. Три минути по-късно Меси изведе брилянтно Жорди Алба в наказателното поле на Реал, но шутът на левия бек бе париран от Касияс.

След по-малко от 60 секунди отново испанският вратар на гостите блесна с белия екип, след като спаси силен шут, отправен от Меси след нова комбинация с Алба.

До края на срещата играчите на Луис Енрике владееха топката, като определно целта им бе да я държат далеч от играчите на Реал Мадрид, като го направиха успешо и спечелиха двубоя, с което и трите точки в мегасблъсъка на испанската Примера дивисион.