Манчестър Сити победи в мач №100 на Роберто Манчини

Манчестър Сити се изкачи до 4-ото място в Англия, след като в късен мач от съботната програма на Премиър лийг успя да надиграе трудно К.П.Р с 3:1 на своя "Етихад".

Шампионите отново не показаха силната си игра от миналата година, но все пак благодарение на силната игра най-вече на Тевес и Туре стигнаха до победата над съперника, който едва не ги лиши от титлата през миналия сезон.

Сити започна добре срещата и в 16-ата минута Я Я Туре отбеляза за 1:0. "Гражданите" имаха доста положения, но те бяха пропилени от Силва и Джеко, а в 59-ата минута Боби Замора смълча стадиона, изравнявайки резултата. Все пак Един Джеко 2 минути по-късно успя да вкара с глава и донесе победата на шампионите. Крайният резултат бе оформен от Тевес в добавеното време.

Така Сити събра 7 точки, но отстъпва по голова разлика на Суонси и У.Б.А, които са съответно втори и трети също със седем точки. К.П.Р пък започва сравнително трудно тазгодишната си кампания и има едва 1 точка в първите си три срещи.

Срещата започна с натиск на шампионите, които можеха да реализират още в 12-ата минута. Тогава хубава атака на домакините завърши с удар с глава на Джеко, но топката беше изчистена от самата голлиния.

4-минути по-късно обаче нямаше кой да попречи на Я Я Туре да отбележи нов важен гол за своя тим. След центриране от корнер топката попадна на десния крак на Тевес на далечната греда. Той мигновено опита ножичен удар, който беше блокиран от защитник на гостите. Коженото кълбо обаче попадна в непокрития Туре, който с плътен удар преодоля съпротивата на Робърт Грийн - 1:0 за шампиона на Англия.

В 28-ата минута пък последва поредна страхотна атака на Сити, като играчите на Манчини разиграха на близко разстояние. Защитниците на гостите не успяха да се справят с атаката, което позволи на Насри да подаде на Силва, който остана сам срещу вратаря, но не успя да преодолее вратаря и продължи да увеличава броя на пропуските си през новия сезон.

В 35-ата минута пък бърза контраатака за "гражданите" завърши с брилянтен диагонален пас на Коларов към Силва. Испанецът обаче се засуети, опита се да стреля, но Да Силва успя да се намеси и изчисти в тъч - резултатът остана непроменен, а до паузата между двете полувремена не се случи нищо интересно на "Етихад".

Втората част започна чудесно за Сити, като в 47-ата минута Джеко подаде към Тевес в наказателното поле, който успя да излезе на чиста позиция, но ударът му в близкия ъгъл беше спасен от Грийн.

5 минути след пропуска на Тевес последва нов такъв. Силва направи страхотен пробив отдясно на нападението на Сити и пусна извеждащ пас за Пабло Сабалета. Защитникът реши да стреля и с прекрасен удар се опита да отбележи, но топката срещна горната греда - нов малшанс за "шумните съседи".

Тези пропуски бяха наказани в 59-ата минута, когато Анди Джонсън се разходи сред защитниците на "гражданите" и от границата на наказателното поле стреля мощно. Топката се отклони в играч на Сити и промени леко траекторията си, затруднявайки максимално Харт. Той се намеси, но Замора притича и от 2 метра с глава реализира за 1:1.

Отговорът на Манчестър не закъсня. В 61-ата минута Тевес получи от Коларов в наказателното поле, където аржентинецът навърза защитник на гостите и центрира перфектно към Джеко, който от два метра надскочи пазача си и засече топката с глава във вратата - 2:1 и Сити отново поведе.

Последваха две опасни положения за К.П.Р, като на два пъти Раян Нелсън можеше да се разпише, но и двата пъти от близко разстояние не успя да намери очертанията на вратата - Сити потрепери, но до ново изравняване не се стигна.

В последните 10 минути двата отбора си размениха по няколко атаки, а Сити стигна до още едно попадение. След многоходова атака топката стигна до Джеко, който опита удар от границата на наказателното поле. Тевес обаче засече удара, като насочи коженото кълбо в мрежата - 3:1 на "Етихад", като при този резултат прозвуча и последният съдийски сигнал.