Суонси детронира Ливърпул, и то на Анфийлд

Миналогодишният носител на Купата на лигата - Ливърпул, се сбогува с турнира още в 40ия кръг, след като тази вечер на "Анфийлд" Суонси излъга мърсисайдци и ги победи с 1:3, детронирайки селекцията на Брендън Роджърс.

Ливърпул започна по-убедително срещата, но така и не можеше да стигне до гол, а нападателите в тази среща Асайди и Йесил не се справяха със своите задачи и не успяваха да се разпишат от удобни положения.

Постепенно Суонси навлезе в срещата и в 34-ата минута действията на отбора се овенчаха с успех, след като Де Гузман центрира перфектно в наказателното поле от пряк свободен удар, а Чико засече топкта във вратата на Брад Джоунс - 0:1 на "Анфийлд".

До края на полувремето домакините имаха две добри положения, като Джо Коул бе най-близо до попадението, но Тремел спаси.

Роджърс вкара в игра Суарес и Джерард още на полувремето, но това не даде нужния резултат - 2 72-ата минута удар на Шелви с глава бе изчистен от голлинията, а при последвалата контраатака Дайър беше изведен в чиста позиция и крилото не сбърка - 0:2 за госите.

Бързо след това обаче Суарес върна едно попадение, възползвайки се от чудесен пас на Джерард. Мърсисайдци обаче така и не успяха да стигнат до нов гол, но Суарес изпусна 4 чисти положения и лиши Ливърпул от възможност да защити трофея си от миналата година.

За сметка на това, в 6-ата минута на продължението Мичу центрира чудесно към Де Гузман и той оформи крайното 1:3 за Суонси.