Интер излезе втори в Серия А и вече мисли за дербито с Юве (ВИДЕО)

Миланският гранд Интер излезе на втора позиция във временното класиране на Серия А, след като "нерадзурите" се възползваха от поражението на Наполи с 0:1 от Аталанта.

Интер обърна Сампдория и спечели с 3:2 домакинството си в мач от 10-ия кръг на Калчото, като по този начин отборът на Андреа Страмачони се нареди зад лидера Ювентус във временното класиране. "Нерадзурите" вече разполагат с актив 24 точки - с 4 по-малко от действащия шампион на Италия.

Това предвещава и още по-интересно дерби между двата тима, като през уикенда Ювентус ще посрещне Интер на своя "Ювентус Стейдиъм" в Торино.

Двубоят на "Сан Сиро" не бе никак лек за Интер, имайки предвид, че гостите от Генуа съумяха да открият резултата.

Това се случи в 20', когато Джани Мунари матира Ханданович и изведе Самп напред.

През втората част обаче Интер показа характер, нанизвайки три попадения в мрежата на Серхио Ромеро. В 52' Диего Милито оползотвори дузпа в полза на домакините, а в 69' неговият сънародник Родриго Паласио изведе "нерадзурите" напред.

В 81' Фреди Гуарин успокои трибуните, бележейки след асистенция на Антонио Касано. В последната минута на добавеното време Едер Мартинс намали за 3:2, но гостите нямаха време за нещо повече в срещата.