Бейл провали Реал срещу Барселона

Реал Мадрид загуби \\\"Ел Класико\\\"

Един от най-скъпите футболисти в историята (ако не и най-скъпият) Гарет Бейл се провали в опита си да се разпише срещу Барселона и изпусна няколко изгодни възможности през първото полувреме на „Ел Класико“ в неделя вечер в Ла Лига.

Уелската суперзвезда на Реал Мадрид отбеляза попадение, но то бе отменено заради засада на подалия му Кристиано Роналдо. Бейл можеше да вкара и по-късно през първата част, но в крайна сметка пропуските му попречиха на „белия балет“ да вземе преимущество срещу вечния враг.

С гол на Луис Суарес след почивката Барселона спечели „Ел Класико“ с 2:1, а Бейл бе тотално незабележим през второто полувреме и според статистиката, е направил само два паса, и то неточни, и то едва след 60-ата минута.

Също така Бейл е загубил топката 17 пъти, отправи само един редовен удар, който прати покрай гредата, като само в два случая е пробягал 10 или повече метри с топка в крака. Той трябваше да играе малко по-назад в схемата на Карло Анчелоти, но така и не можа да помогне на тима си при атаките след почивката, когато резултатът бе в полза на Барселона.

Испанската преса за пореден път не спести критиките си към Бейл, докато в Англия все по-усилено го свързват с преминаване в Манчестър Юнайтед през лятото, тъй като усещат, че животът му в Примера дивисион не се развива по план.